Burkina-Fasoda şəhərə hücum edildi -
Burkina-Fasonun şimalında qanunsuz silahlı birləşmələrin Titao şəhərinə və orada yerləşən hərbi düşərgəyə hücumu nəticəsində azı 20 nəfər öldürülüb.
Oxu.Az xəbər verir ki, bu barədə RFI radiostansiyası informasiya yayıb.
Məlumata görə, hücum edənlər düşərgəni dağıdıb, mağazaları, şəhər bazarını qarət edib və yandırıblar.
Hazırda hökumət qüvvələri 50 minə yaxın əhalisi olan Titaoda asayişi bərpa ediblər və şəhərdə vəziyyət nəzarət altındadır.
Qeyd olunub ki, keçən həftəsonu silahlı birləşmələr ölkənin şimalında və şərqində daha bir neçə yaşayış məntəqəsinə hücum ediblər.

A city in Burkina Faso was attacked -
At least 20 people were killed as a result of an attack by illegal armed groups on the city of Titao and the military camp located there in northern Burkina Faso.
Oxu.Az reports that this information was released by the RFI radio station.
According to the information, the attackers destroyed the camp, looted and burned stores and the city market.
Currently, government forces have restored order in Titao, which has a population of nearly 50,000, and the situation in the city is under control.
It was noted that armed groups attacked several other settlements in the north and east of the country last weekend.