Azərbaycanlı vəkil həbs olundu
Rusiyada azərbaycanlı vəkil Ələkbər Qarayev saxlanılıb və barəsində 2 aylıq həbs qətimkan tədbiri seçilib.
Rusiya hüquq-mühafizə orqanları Qarayevi iki tanışı ilə birlikdə Krasnoyarsk şəhərində saxlayıb.
Rusiya İstintaq Komitəsinin Krasnoyarsk diyarı və Xakasiya üzrə Baş İstintaq İdarəsinin məlumatında Qarayevin dələduzluqda şübhəli bilinərək saxlanıldığı qeyd olunub.
O, Rusiya Cinayət Məcəlləsinin 30-cu maddəsinin 3-cü hissəsi və 159-cu maddəsinin 4-cü hissəsi (mütəşəkkil dəstə tərəfindən xüsusilə külli miqdarda törədilmiş dələduzluğa cəhd) ilə şübhəli bilinir. Vəkil barəsində artıq məhkəmə qərarı ilə 2 aylıq həbs qətimkan tədbiri seçilib.
Ələkbər Qarayevin və tanışlarının Sibiryak Tikinti Şirkətinin (Krasnoyarsk diyarının ən böyük inşaatçısı) prezidenti Vladimir Yeqorovdan rüşvət aldığı iddia olunub.

Azerbaijani lawyer was arrested
Azerbaijani lawyer Alakbar Garayev has been detained in Russia, and a 2-month pretrial detention measure has been chosen against him.
Russian law enforcement agencies detained Garayev along with two acquaintances in the city of Krasnoyarsk.
According to the information from the Russian Investigative Committee's Main Investigation Directorate for the Krasnoyarsk Territory and Khakassia, Garayev was detained on suspicion of fraud.
He is suspected under Article 30, Part 3 and Article 159, Part 4 of the Russian Criminal Code (attempted fraud committed by an organized group involving a particularly large amount). A court decision has already chosen a 2-month pretrial detention measure against the lawyer.
It is alleged that Alakbar Garayev and his acquaintances received a bribe from Vladimir Yegorov, president of the Sibiryak Construction Company (the largest construction company in Krasnoyarsk Territory).