Aynur Mirhəsənin anım günü
Medianews.az bildirir ki, 1976-cı il yanvarın 27-də doğulan Aynur Mirhəsən Bakı Dövlət Universitetinin jurnalistika fakültəsini bitirib. “Yeni Müsavat”, “Üç nöqtə”, “Həftə içi” qəzetlərinin reportyoru, Mediaforum.az saytının layihə rəhbəri, Ann.az saytının redaktoru olub.
2016-cı ildən Türkiyənin İstanbul şəhərində neyromarketinq üzrə ali təhsil alaraq orada yaşayan Aynur Mirhəsən 2020-ci il yanvarın 18-də vəfat edib, yanvarın 20-si Azərbaycanda, Şamaxı yaxınlığındakı Qayıblı qəbiristanlığında dəfn olunub.
2020-ci ilin may ayında mərhum jurnalistin “Azadlıq ibadəti” kitabı çapdan çıxıb, 2022-ci ildə xatirəsinə həsr olunmuş film hazırlanıb.

Aynur Mirhəsən's commemoration day
Medianews.az reports that Aynur Mirhəsən, born on January 27, 1976, graduated from the Faculty of Journalism at Baku State University. She worked as a reporter for the newspapers “Yeni Müsavat,” “Üç nöqtə,” and “Həftə içi,” was the project manager of the website Mediaforum.az, and served as the editor of the Ann.az website.
Starting in 2016, Aynur Mirhəsən pursued higher education in neuromarketing in Istanbul, Turkey, where she lived. She passed away on January 18, 2020, and on January 20, she was buried in the Qayıblı cemetery near Shamakhi, Azerbaijan.
In May 2020, the late journalist's book “Azadlıq ibadəti” was published, and in 2022 a film dedicated to her memory was produced.