Aynur Mirhəsənin anım günü
Medianews.az bildirir ki, 1976-cı il yanvarın 27-də doğulan Aynur Mirhəsən Bakı Dövlət Universitetinin jurnalistika fakültəsini bitirib. “Yeni Müsavat”, “Üç nöqtə”, “Həftə içi” qəzetlərinin reportyoru, Mediaforum.az saytının layihə rəhbəri, Ann.az saytının redaktoru olub.
2016-cı ildən Türkiyənin İstanbul şəhərində neyromarketinq üzrə ali təhsil alaraq orada yaşayan Aynur Mirhəsən 2020-ci il yanvarın 18-də vəfat edib, yanvarın 20-si Azərbaycanda, Şamaxı yaxınlığındakı Qayıblı qəbiristanlığında dəfn olunub.
2020-ci ilin may ayında mərhum jurnalistin “Azadlıq ibadəti” kitabı çapdan çıxıb, 2022-ci ildə xatirəsinə həsr olunmuş film hazırlanıb.

18 января — день памяти покойной журналистки Айнур Миргасан.
Medianews.az сообщает, что Айнур Миргасан, родившаяся 27 января 1976 года, окончила факультет журналистики Бакинского государственного университета. Была репортером газет «Yeni Müsavat», «Üç nöqtə», «Həftə içi», руководителем проекта сайта Mediaforum.az, редактором сайта Ann.az.
С 2016 года проживала в городе Стамбул, Турция, где получила высшее образование по нейромаркетингу. Айнур Миргасан скончалась 18 января 2020 года, 20 января была похоронена на кладбище Каяблы возле Шамахы в Азербайджане.
В мае 2020 года вышла в свет книга покойной журналистки «Азадлыг ибадэти», а в 2022 году был подготовлен фильм, посвящённый её памяти.