Arda Turan “Şaxtyor”da qalacaq? -
“Şaxtyor”un baş məşqçisi Arda Turan gələn mövsüm postundan ayrılıb başqa kluba keçmək niyyətində deyil.
O, bu barədə “Tribuna.com” saytına verdiyi şərhdə bildirib.
“Növbəti mövsümdə “Şaxtyor”da qalacağam? Əlbəttə. Təşəkkür edirəm”, – deyə Turan ingilis dilində bildirib.
Daha sonra o, cavabını türk dilində davam etdirib, lakin məşqçini şampanla isladan “Şaxtyor”un oyunçuları onun sözünü kəsdilər. “Mədənçilər” çempionatın bitməsinə üç tur qalmış qızıl medal qazanıblar.
"Qarşıdan gələn mövsüm kontekstində danışarkən, Ukraynanı gələn mövsüm Avropa yarışlarında kimin təmsil etməsindən asılı olmayaraq – “Dinamo”, “Polisye”, LNZ, “Metallist 1925” – hamısının iki cəbhədə yarışmaq üçün layiqli şəraitə layiq olduğunu görmək istərdim. Bir-birimizə kömək etməliyik və mümkünsə, iki arenada yarışmaqla bağlı oxşar vəziyyətlər yarandıqda daha yaxşı manevr etməyə imkan verən təqvimdə müəyyən dəyişikliklər etməyin vacibliyini çatdırmaq istərdim.
Məni qəbul etdikləri və hər gün yanımda olduqları üçün Ukrayna xalqına sonsuz minnətdaram. Onların təbəssümlərini, qucaqlaşmalarını, yaşadıqları şəraitə baxmayaraq səmimiyyətlərini görmək – bunu sözlə təsvir etmək çətindir. Ən dərin minnətdarlığımı bildirirəm", - deyə Turan qeyd edib./publik.az

Главный тренер «Шахтера» Арда Туран не намерен покидать свой пост и переходить в другой клуб в следующем сезоне.
Об этом он сообщил в комментарии сайту «Tribuna.com».
«Останусь ли я в «Шахтере» в следующем сезоне? Конечно. Спасибо», – сказал Туран на английском языке.
Затем он продолжил свой ответ на турецком, но игроки «Шахтера», которые обмочили тренера шампанским, перебили его слова. «Шахтер» завоевал золотые медали за три тура до окончания чемпионата.
«Говоря в контексте предстоящего сезона, независимо от того, кто будет представлять Украину в европейских соревнованиях в следующем сезоне – «Динамо», «Полесье», LNZ, «Металлист 1925», – я хотел бы видеть, что все они заслуживают достойных условий для выступления на двух фронтах. Мы должны помогать друг другу и, если возможно, при возникновении схожих ситуаций с выступлениями на двух аренах, донести важность внесения определённых изменений в календарь, позволяющих лучше маневрировать.
Я безмерно благодарен народу Украины за то, что они приняли меня и были со мной каждый день. Видеть их улыбки, обнимания, их искренность несмотря на условия, в которых они живут, – это трудно описать словами. Выражаю глубочайшую благодарность», – отметил Туран./publik.az