Amerika ordusu strateji gəmiyə dağıdıcı zərbə endirib
ABŞ Silahlı Qüvvələrinin Cənub Komandanlığı Sakit okeanın şərq sularında böyük əks-səda doğuracaq qanlı bir hərbi əməliyyat keçirdiyini elan edib.
Medianews.az Musavat.com-a istinadla xəbər verir ki, Amerika ordusu tərəfindən okeanda hərəkət edən strateji bir gəmiyə dağıdıcı zərbə endirilib. ABŞ kəşfiyyatının əldə etdiyi gizli və dəqiq məlumatlara görə, sözügedən gəmi beynəlxalq narkotik qaçaqmalçılığı ilə məşğul olan şəbəkələrin daimi istifadə etdiyi məlum marşrutlarla hərəkət edirmiş.
Amerika hərbi rəsmiləri dənizdə hədəfə alınan bu gəminin birbaşa olaraq "terror təşkilatı" tərəfindən idarə olunduğunu və qanunsuz fəaliyyətlərin maliyyələşdirilməsinə xidmət etdiyini rəsmən təsdiqləyiblər.
ABŞ hərbi qüvvələrinin reallaşdırdığı bu qəfil və amansız hücum nəticəsində gəmidə olan 3 nəfərin hadisə yerindəcə öldüyü bildirilir.
Hazırda ABŞ Cənub Komandanlığı və xüsusi xidmət orqanları vurulan gəminin göyərtəsindəki yüklərin tərkibini və həmin terror şəbəkəsinin digər qlobal əlaqələrini müəyyənləşdirmək üçün okean sularında genişmiqyaslı araşdırmalarını davam etdirir.

Южное командование Вооружённых сил США объявило о проведении масштабной кровопролитной военной операции в водах Тихого океана на востоке.
Medianews.az, ссылаясь на Musavat.com, сообщает, что американская армия нанесла поражающий удар по стратегическому кораблю, движущемуся в океане. Согласно секретной и точной информации, полученной разведкой США, упомянутое судно двигалось по известным маршрутам, которые постоянно используются сетями международного наркоконтрабандного движения.
Американские военные официально подтвердили, что судно, ставшее целью в море, напрямую управлялось «террористической организацией» и служило финансированию незаконной деятельности.
В результате внезапной и беспощадной атаки, проведённой Вооружёнными силами США, сообщается о смерти трёх человек на месте происшествия, находившихся на борту судна.
В настоящее время Южное командование США и спецслужбы продолжают масштабные исследования в водах океана с целью установления состава грузов на борту поражённого судна и выявления других глобальных связей этой террористической сети.