Amerika ordusu strateji gəmiyə dağıdıcı zərbə endirib
ABŞ Silahlı Qüvvələrinin Cənub Komandanlığı Sakit okeanın şərq sularında böyük əks-səda doğuracaq qanlı bir hərbi əməliyyat keçirdiyini elan edib.
Medianews.az Musavat.com-a istinadla xəbər verir ki, Amerika ordusu tərəfindən okeanda hərəkət edən strateji bir gəmiyə dağıdıcı zərbə endirilib. ABŞ kəşfiyyatının əldə etdiyi gizli və dəqiq məlumatlara görə, sözügedən gəmi beynəlxalq narkotik qaçaqmalçılığı ilə məşğul olan şəbəkələrin daimi istifadə etdiyi məlum marşrutlarla hərəkət edirmiş.
Amerika hərbi rəsmiləri dənizdə hədəfə alınan bu gəminin birbaşa olaraq "terror təşkilatı" tərəfindən idarə olunduğunu və qanunsuz fəaliyyətlərin maliyyələşdirilməsinə xidmət etdiyini rəsmən təsdiqləyiblər.
ABŞ hərbi qüvvələrinin reallaşdırdığı bu qəfil və amansız hücum nəticəsində gəmidə olan 3 nəfərin hadisə yerindəcə öldüyü bildirilir.
Hazırda ABŞ Cənub Komandanlığı və xüsusi xidmət orqanları vurulan gəminin göyərtəsindəki yüklərin tərkibini və həmin terror şəbəkəsinin digər qlobal əlaqələrini müəyyənləşdirmək üçün okean sularında genişmiqyaslı araşdırmalarını davam etdirir.

The United States Southern Command of the Armed Forces has announced a bloody military operation that will have a huge impact in the eastern waters of the Pacific Ocean.
Medianews.az, citing Musavat.com, reports that a strategic ship moving in the ocean was struck by a devastating blow by the American military. According to secret and precise information obtained by US intelligence, the mentioned ship was traveling along well-known routes regularly used by networks involved in international drug trafficking.
American military officials have officially confirmed that this ship targeted at sea was directly operated by a "terrorist organization" and served to finance illegal activities.
As a result of this sudden and ruthless attack carried out by the US Armed Forces, it is reported that 3 people on the ship were killed on the spot.
Currently, the US Southern Command and special service agencies are continuing large-scale investigations in the ocean waters to determine the composition of the cargo on the struck ship and to identify other global connections of this terrorist network.