Xameneinin Tehrandakı ofisinə zərbələr endirildi -
İranın Ali Rəhbəri Ayətullah Seyid Əli Xameneinin Tehrandakı ofis kompleksi İsrail və ABŞ-nin birgə hava zərbələri nəticəsində tamamilə dağıdılıb.
“Qafqazinfo” xəbər verir ki, bu barədə anonim İsrail rəsmisi “Channel 12” telekanalına məlumat verib.
Mənbənin sözlərinə görə, hücum zamanı Xameneinin həmin binada olub-olmadığı hələlik məlum deyil. İsrail kəşfiyyatı əməliyyat zamanı İranın bütün əsas rəhbər heyətinin hədəf alındığını vurğulayıb.
Eyni zamanda, “Reuters” agentliyi İran rəsmilərinə istinadən bildirib ki, Ali Rəhbər hücumdan əvvəl təhlükəsiz yerə təxliyə edilib. Sosial şəbəkələrdə Tehrandakı ofis kompleksinin yerləşdiyi ərazidən qatı tüstünün yüksəldiyini əks etdirən görüntülər yayılıb.
Xatırladaq ki, bu gün səhər saatlarında başlayan və “Şirin nəriltisi” (Lion's Roar) adlandırılan əməliyyatda ABŞ və İsrail qüvvələri İranın hərbi, hökumət və kəşfiyyat mərkəzlərinə zərbələr endirirlər.

По офису Хаменеи в Тегеране нанесены удары -
Офисный комплекс Верховного лидера Ирана аятоллы Сейида Али Хаменеи в Тегеране был полностью разрушен в результате совместных авиаударов Израиля и США.
Сообщает "Qafqazinfo", ссылаясь на анонимного израильского официального представителя, который рассказал об этом телеканалу "Channel 12".
По словам источника, пока неизвестно, находился ли Хаменеи в том здании во время атаки. Израильская разведка подчеркнула, что во время операции были поражены все главные руководящие лица Ирана.
В то же время агентство "Reuters" со ссылкой на иранских официальных лиц сообщило, что Верховный лидер был эвакуирован в безопасное место до атаки. В социальных сетях появились видео с густым дымом, поднимающимся из района, где расположен офисный комплекс в Тегеране.
Напомним, что в сегодняшней операции, начавшейся утром и получившей название "Рёв льва" (Lion's Roar), силы США и Израиля наносят удары по военным, правительственным и разведывательным центрам Ирана.