Xameneinin Tehrandakı ofisinə zərbələr endirildi -
İranın Ali Rəhbəri Ayətullah Seyid Əli Xameneinin Tehrandakı ofis kompleksi İsrail və ABŞ-nin birgə hava zərbələri nəticəsində tamamilə dağıdılıb.
“Qafqazinfo” xəbər verir ki, bu barədə anonim İsrail rəsmisi “Channel 12” telekanalına məlumat verib.
Mənbənin sözlərinə görə, hücum zamanı Xameneinin həmin binada olub-olmadığı hələlik məlum deyil. İsrail kəşfiyyatı əməliyyat zamanı İranın bütün əsas rəhbər heyətinin hədəf alındığını vurğulayıb.
Eyni zamanda, “Reuters” agentliyi İran rəsmilərinə istinadən bildirib ki, Ali Rəhbər hücumdan əvvəl təhlükəsiz yerə təxliyə edilib. Sosial şəbəkələrdə Tehrandakı ofis kompleksinin yerləşdiyi ərazidən qatı tüstünün yüksəldiyini əks etdirən görüntülər yayılıb.
Xatırladaq ki, bu gün səhər saatlarında başlayan və “Şirin nəriltisi” (Lion's Roar) adlandırılan əməliyyatda ABŞ və İsrail qüvvələri İranın hərbi, hökumət və kəşfiyyat mərkəzlərinə zərbələr endirirlər.

Strikes were carried out on Khamenei's office in Tehran -
The office complex of Iran's Supreme Leader Ayatollah Seyyed Ali Khamenei in Tehran has been completely destroyed as a result of joint airstrikes by Israel and the United States.
"Qafqazinfo" reports that this information was provided to the "Channel 12" television channel by an anonymous Israeli official.
According to the source, it is not yet known whether Khamenei was in the building during the attack. Israeli intelligence emphasized that the operation targeted all the main leadership of Iran.
At the same time, the "Reuters" agency, citing Iranian officials, reported that the Supreme Leader was evacuated to a safe location before the attack. Videos showing thick smoke rising from the area where the office complex in Tehran is located have been circulated on social media.
It should be recalled that in the operation called "Lion's Roar," which began early this morning, US and Israeli forces are striking Iran's military, government, and intelligence centers.