Vinisiusun "Real"dakı taleyi
Medianews.az xəbər verir ki, məlumata görə, tərəflər artıq əsas məsələlərdə anlaşma əldə ediblər və hazırda yalnız son detalları razılaşdırırlar. Xəbəri "Sky Sports" jurnalisti Florian Plettenberq sosial şəbəkədə paylaşıb.
Bildirilir ki, yeni müqavilə imzalandıqdan sonra da komandanın ən yüksək maaş alan futbolçusu Kylian Mbappe olaraq qalacaq.
Hazırda Vinisius Junior illik 25 milyon avro qazanır. Mbappenin maaşı isə 32 milyon avro təşkil edir. Braziliyalı futbolçunun mövcud müqaviləsi 2027-ci ilin yayına qədər qüvvədədir.//Milli.Az

Real Madrid's forward Vinicius Junior has reached an agreement with the club regarding a new contract.
Medianews.az reports that according to the information, the parties have already reached an understanding on the main issues and are currently only finalizing the last details. The news was shared on social media by "Sky Sports" journalist Florian Plettenberg.
It is reported that even after the new contract is signed, Kylian Mbappe will remain the highest-paid player on the team.
Currently, Vinicius Junior earns 25 million euros annually. Mbappe's salary is 32 million euros. The Brazilian player's current contract is valid until the summer of 2027.//Milli.Az