Ukrayna və Rusiya RAZILIĞA GƏLDİ -
Rusiyanın 2022-ci ilin martında ələ keçirdiyi Zaporojye Atom Elektrik Stansiyasında Ukrayna ilə Rusiya arasında müvəqqəti atəşkəs elan olunub.
Muavat.com xəbər verir ki, bu barədə "Reuters" agentliyi Beynəlxalq Atom Enerjisi Agentliyinə (MAQATE) istinadən məlumat yayıb.
Məlumatda bildirilir ki, atəşkəs təmir işlərinin aparılması məqsədi ilə elan edilib.
Hazırda elektrik ötürücü xətlərin bərpası istiqamətində işlər görülür.
"Rusiya ilə Ukrayna arasında Zaporojye Atom Elektrik Stansiyası yaxınlığında elektrik xətlərində təmir işlərinin aparılması üçün müvəqqəti atəşkəs əldə olunub. Bu ərazidə atəşkəs rejimi bir neçə gün davam edəcək", - MAQATE-nin baş direktoru Rafael Qrossi qeyd edib.

Временное прекращение огня было объявлено между Украиной и Россией на Запорожской АЭС, которую Россия захватила в марте 2022 года.
Как сообщает Muavat.com, об этом агентство "Reuters" сообщило со ссылкой на Международное агентство по атомной энергии (МАГАТЭ).
В сообщении говорится, что перемирие объявлено с целью проведения ремонтных работ.
В настоящее время ведутся работы по восстановлению линий электропередачи.
"Между Россией и Украиной достигнуто временное прекращение огня для проведения ремонтных работ на линиях электропередачи рядом с Запорожской АЭС. Режим прекращения огня в этом районе продлится несколько дней", — отметил генеральный директор МАГАТЭ Рафаэль Гросси.