Türkiyə bayrağına qarşı təxribat edən şəxslər sərt cəzalandırılacaq -
Türkiyə prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan Türkiyə bayrağına qarşı edilən təxribata sərt reaksiya verib və məsul şəxslərin mütləq şəkildə cəzalandırılacağını bildirib.
Milli.Az xəbər verir ki, Ərdoğan qeyd edib ki, bayrağa uzanan çirkli əllər mütləq tapılacaq və bu xəyanətin hesabı günahkarlardan soruşulacaq.
Onun sözlərinə görə, Milli Müdafiə və Ədliyyə nazirlikləri tərəfindən müvafiq araşdırmalara başlanılıb və istintaqın nəticəsinə əsasən səhlənkarlığı və ya günahı olan hər kəs barəsində qanuni tədbirlər görüləcək.
Qeyd edək ki, yanvarın 20-də Mardin vilayətinin Nusaybin rayonunda naməlum şəxslər Türkiyə bayrağına qarşı təxribat törədərək, onu yarıyadək endiriblər. Hadisə Suriya tərəfdəki vəziyyətə etiraz məqsədilə keçirilən nümayişdən sonra baş verib.
Milli Savunma və Daxili İşlər Nazirlikləri sərhəddəki hadisə ilə bağlı idari və hüquqi araşdırma aparır.

Лица, совершающие провокации против турецкого флага, будут строго наказаны -
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган жестко отреагировал на акт вандализма в отношении турецкого флага и заявил, что ответственные лица обязательно будут наказаны.
По сообщению Milli.Az, Эрдоган отметил, что грязные руки, покушающиеся на флаг, будут обязательно найдены, и за это предательство с виновных будут спросить.
По его словам, соответствующие расследования начаты министерствами национальной обороны и юстиции, и на основании результатов следствия будут предприняты законные меры в отношении каждого, кто проявил халатность или виновность.
Отметим, что 20 января в районе Нусайбин провинции Марддин неизвестные лица совершили провокацию против турецкого флага, опустив его наполовину. Инцидент произошел после митинга, проведенного с целью протеста против ситуации в Сирии.
Министерства национальной обороны и внутренних дел проводят административное и юридическое расследование по происшествию на границе.