Türk serial tarixində bir ilk - FOTO
ATV-də yayımlanan "Gözləri Karadeniz" serialı Qaradənizin sərt ab-havasından İstanbulun qaranlıq küçələrinə uzanan hekayəsi ilə mövsümün diqqət çəkən dram layihələrindən biri kimi ekran yoluna çıxmışdı.
Milli.Az xəbər verir ki, serialın mərkəzində Rizədə böyüyən Azil Yılmaz (Halit Özgür Sarı) ilə ailənin vəkili Günəş (Özge Yağız) arasındakı münasibət dayanır. Layihənin çəkilişləri Rize/Çamlıhemşin və İstanbulda aparılırdı.
Serialın gələcəyi çərşənbə axşamı yayımlanacaq bölümün dəqiqəlik təxmin edilən reytinq göstəricilərindən asılı olacaq. Əgər reytinqlərdə gözlənilən səviyyədə artım müşahidə olunmasa, artıq çəkilmiş final səhnəsinin bölümün sonuna əlavə edilərək serialın ekran macərasının bitirilməsi planlaşdırılır.
Rejissoru Altan Dönmez, baş rollarını Halit Özgür Sarı və Özge Yağızın paylaşdığı serial 6-cı bölümdən etibarən ilk bölümünün çəkildiyi Rizeyə qayıdaraq hekayəsini yenidən Qaradəniz atmosferində davam etdirməyə başlamışdı. Bu dəyişiklikdən sonra serialın gedişatı maraqla izlənilir və hazırda bütün diqqətlər 16-cı bölümün reytinq nəticələrinə yönəlib.

Сериал "Gözləri Karadeniz", который транслируется на ATV, с историей, простирающейся от сурового климата Черного моря до темных улиц Стамбула, стал одним из заметных драматических проектов сезона.
По сообщению Milli.Az, в центре сюжета сериала — отношения между Азилом Йылмазом (Халит Озгюр Сары), выросшим в Ризе, и семейным адвокатом Гюнеш (Эзге Ягыз). Съемки проекта проходили в Ризе/Чамлыхемшине и Стамбуле.
Будущее сериала будет зависеть от предполагаемых рейтингов шестого эпизода, который выйдет в эфир во вторник. Если ожидаемого роста рейтингов не будет, планируется добавить уже отснятые финальные сцены к концу этого эпизода и завершить сериал.
Режиссером сериала является Алтан Дёнмез, главные роли исполняют Халит Озгюр Сары и Эзге Ягыз. Начиная с шестого эпизода, история возвращается в Ризу, где снимали первый эпизод, чтобы продолжить повествование в атмосферe Черного моря. После этого изменения сюжет сериала с интересом отслеживается зрителями, и сейчас все внимание сосредоточено на результатах рейтинга шестнадцатого эпизода.