Tovuzda kafe külə döndü
Medianews.az AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, hadisə rayonun Düz Cırdaxan kəndi ərazisində baş verib.
Məlumata əsasən, yerli sakinlərdən birinə aid olan və təxminən 150 kvadratmetr sahəni əhatə edən kafedə qəflətən alovlanma müşahidə edilib.
Hadisə yerinə dərhal Fövqəladə Hallar Nazirliyinin Dövlət Yanğından Mühafizə Xidmətinin Tovuz Rayon Dövlət Yanğından Mühafizə Hissəsinin canlı qüvvəsi və texnikası yönəldilib.
Yanğınsöndürənlərin müdaxiləsi ilə alov ram edilsə də, kafe içərisindəki əşyalarla bərabər yanaraq tamamilə yararsız hala düşüb. Alovun ətrafdakı digər tikililərə yayılmasının qarşısı alınıb.

В Товузском районе зарегистрирован случай пожара.
По информации, в кафе, принадлежащем одному из местных жителей и занимающем площадь примерно 150 квадратных метров, внезапно возникло возгорание.
На место происшествия немедленно были направлены личный состав и техника Государственной службы пожарной охраны Товузского районного отдела Министерства по чрезвычайным ситуациям.
Благодаря вмешательству пожарных пламя удалось взять под контроль, однако кафе полностью выгорело вместе с имуществом и стало непригодным для использования. Распространению огня на другие здания удалось помешать.