Tovuzda kafe külə döndü
Medianews.az AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, hadisə rayonun Düz Cırdaxan kəndi ərazisində baş verib.
Məlumata əsasən, yerli sakinlərdən birinə aid olan və təxminən 150 kvadratmetr sahəni əhatə edən kafedə qəflətən alovlanma müşahidə edilib.
Hadisə yerinə dərhal Fövqəladə Hallar Nazirliyinin Dövlət Yanğından Mühafizə Xidmətinin Tovuz Rayon Dövlət Yanğından Mühafizə Hissəsinin canlı qüvvəsi və texnikası yönəldilib.
Yanğınsöndürənlərin müdaxiləsi ilə alov ram edilsə də, kafe içərisindəki əşyalarla bərabər yanaraq tamamilə yararsız hala düşüb. Alovun ətrafdakı digər tikililərə yayılmasının qarşısı alınıb.

Cafe in Tovuz turned into ash
Medianews.az, citing AZERTAC, reports that the incident took place in the territory of Düz Cırdaxan village of the district.
According to the information, a sudden ignition was observed in a cafe belonging to one of the local residents, covering an area of approximately 150 square meters.
The live forces and equipment of the State Fire Protection Service of the Ministry of Emergency Situations, Tovuz District State Fire Protection Unit, were immediately dispatched to the scene.
Although the flames were brought under control with the intervention of firefighters, the cafe, along with the items inside, was completely destroyed by fire and became unusable. The spread of the fire to other nearby buildings was prevented.