TƏBİB Səhiyyə Nazirliyinə birləşdirilir?
Medianews.az xəbər verir ki, bunu səhiyyə naziri Teymur Musayev bu gün jurnalistlərə açıqlamasında deyib.
"TƏBİB Səhiyyə Nazirliyinə birləşdirilə bilərmi?"sualına isə nazir cavab verməyib. O, bu suallara TƏBİB Müşahidə Şurasının cavab verə biləcəyini bildirib.
T. Musayev həmçinin hazırda fəaliyyətinə icazə verilən plastik cərrahlarla bağlı məsələyə də münasibət bildirib. Qeyd edib ki, plastik və estetik əməliyyat üçün icazəsi olan cərrahların sayı 45 nəfərdir. Nazirin sözlərinə görə, bu sahədə vəziyyət düzəlib, icazəli cərrahların sayı ilbəil arta bilər.

ТАБИБ объединяется с Министерством здравоохранения?
Medianews.az сообщает, что об этом сегодня журналистам заявил министр здравоохранения Теймур Мусаев.
На вопрос «Может ли ТӘБИБ быть объединён с Министерством здравоохранения?» министр не дал ответа. Он отметил, что на эти вопросы может ответить Наблюдательный совет ТӘБИБ.
Т. Мусаев также высказался по поводу вопроса, связанного с пластическими хирургами, которым в настоящее время разрешена деятельность. Он отметил, что количество хирургов, имеющих разрешение на проведение пластических и эстетических операций, составляет 45 человек. По словам министра, ситуация в этой области исправляется, и число хирургов с разрешением может ежегодно увеличиваться.