TƏBİB Səhiyyə Nazirliyinə birləşdirilir?
Medianews.az xəbər verir ki, bunu səhiyyə naziri Teymur Musayev bu gün jurnalistlərə açıqlamasında deyib.
"TƏBİB Səhiyyə Nazirliyinə birləşdirilə bilərmi?"sualına isə nazir cavab verməyib. O, bu suallara TƏBİB Müşahidə Şurasının cavab verə biləcəyini bildirib.
T. Musayev həmçinin hazırda fəaliyyətinə icazə verilən plastik cərrahlarla bağlı məsələyə də münasibət bildirib. Qeyd edib ki, plastik və estetik əməliyyat üçün icazəsi olan cərrahların sayı 45 nəfərdir. Nazirin sözlərinə görə, bu sahədə vəziyyət düzəlib, icazəli cərrahların sayı ilbəil arta bilər.

"Currently, reforms are being carried out in the Ministry of Health."
Medianews.az reports that this was stated by the Minister of Health, Teymur Musayev, in his statement to journalists today.
When asked, "Could TƏBİB be merged with the Ministry of Health?" the minister did not answer. He said that the TƏBİB Supervisory Board could respond to these questions.
T. Musayev also commented on the issue concerning plastic surgeons currently authorized to practice. He noted that the number of surgeons permitted to perform plastic and aesthetic surgery is 45. According to the minister, the situation in this field has improved, and the number of authorized surgeons could increase year by year.