Rusiyaya məxsus "İL-76" təyyarəsi mühərrikdə yaranmış problem səbəbindən Krasnoyarskın Çeremşanka hava limanında təcili eniş edib.
Musavat.com xəbər verir ki, bu barədə Rusiya Regional Nəqliyyat Nazirliyindən TASS-a bildirilib.
Məlumata görə, eniş zamanı təyyarə zolaqdan təxminən 50 metr kənara çıxıb. Hazırda hava limanı digər reyslər üçün bağlıdır və təcili xidmətlər fəaliyyət göstərir.
Nazirlik əlavə edib ki, 4 km məsafədə yerləşən Krasnoyarsk beynəlxalq hava limanı isə normal rejimdə işləyir.
Qeyd edək ki, Çeremşanka hava limanı əsasən yerli marşrutlar və tranzit uçuşlar üçün istifadə olunur.

BREAKING NEWS: Russian plane CRASHED -
The Russian-owned "IL-76" aircraft made an emergency landing at Krasnoyarsk's Cheremshanka airport due to a problem in the engine.
Musavat.com reports that this was stated by the Russian Regional Transport Ministry to TASS.
According to the information, during the landing the plane veered about 50 meters off the runway. Currently, the airport is closed for other flights and emergency services are operating.
The ministry added that the Krasnoyarsk international airport, located 4 km away, is operating normally.
It should be noted that the Cheremshanka airport is mainly used for local routes and transit flights.