Rusiyalı futbolçu Fyodor Smolov üç il müddətinə həbs cəzasına məhkum edilə bilər.
Məlumata görə, futbolçu Rusiya Federasiyası Cinayət Məcəlləsinin 112-ci maddəsi - "Sağlamlığa orta ağır dərəcədə qəsdən zərər vurma" maddəsi ilə ittiham olunur.
Fyodor Smolov mayın 28-də Moskvanın mərkəzində yerləşən "Kofemaniya" kafesində iki kişi ilə dava edib və onları yumruqlayıb. Futbolçunun həmin şəxslərin onu yüksək səslə müzakirə və təhqir etməsinə cavab olaraq belə davrandığı deyilir.
Kişilərdən birinin alt çənəsi və göz yuvasının divarı sınıb. Xəsarət alan 52 yaşlı Vladimir Kuzminovun xəsarətlərini həkimlər orta ağır kimi qiymətləndiriblər.
Smolov xəsarət alan şəxsdən üzr istəyib və bir milyon rubl (təxminən, 20 000 manat) məbləğində təzminat ödəyib.
Həmçinin bildirilir ki, futbolçu əvvəlcə zərərçəkənə beş milyon rubl ödəyəcəyini vəd etsə də, sonda cəmi bir milyon köçürüb. Bundan sonra naməlum şəxslər onunla əlaqə saxlayaraq, videonun internetə düşməməsi üçün daha çox pul tələb etməyə başlayıblar. Nəticədə futbolçu zorla pul tələb edilməsi şikayəti ilə polisə ərizə verib.

Russian football player Fyodor Smolov may be sentenced to three years in prison.
According to the information, the football player is accused under Article 112 of the Criminal Code of the Russian Federation - "Deliberate infliction of moderate bodily harm to health."
On May 28, Fyodor Smolov got into a fight with two men at the "Kofemaniya" cafe located in the center of Moscow and punched them. It is said that the football player acted this way in response to the persons discussing and insulting him loudly.
One of the men suffered a broken lower jaw and orbital wall. Doctors assessed the injuries of 52-year-old Vladimir Kuzminov as moderately severe.
Smolov apologized to the injured person and paid compensation in the amount of one million rubles (approximately 20,000 manat).
It is also reported that the football player initially promised to pay the victim five million rubles but eventually transferred only one million. After that, unknown persons contacted him and began to demand more money in order for the video not to be leaked on the internet. As a result, the football player filed a police complaint for extortion.