Rusiyalı futbolçu Fyodor Smolov üç il müddətinə həbs cəzasına məhkum edilə bilər.
Məlumata görə, futbolçu Rusiya Federasiyası Cinayət Məcəlləsinin 112-ci maddəsi - "Sağlamlığa orta ağır dərəcədə qəsdən zərər vurma" maddəsi ilə ittiham olunur.
Fyodor Smolov mayın 28-də Moskvanın mərkəzində yerləşən "Kofemaniya" kafesində iki kişi ilə dava edib və onları yumruqlayıb. Futbolçunun həmin şəxslərin onu yüksək səslə müzakirə və təhqir etməsinə cavab olaraq belə davrandığı deyilir.
Kişilərdən birinin alt çənəsi və göz yuvasının divarı sınıb. Xəsarət alan 52 yaşlı Vladimir Kuzminovun xəsarətlərini həkimlər orta ağır kimi qiymətləndiriblər.
Smolov xəsarət alan şəxsdən üzr istəyib və bir milyon rubl (təxminən, 20 000 manat) məbləğində təzminat ödəyib.
Həmçinin bildirilir ki, futbolçu əvvəlcə zərərçəkənə beş milyon rubl ödəyəcəyini vəd etsə də, sonda cəmi bir milyon köçürüb. Bundan sonra naməlum şəxslər onunla əlaqə saxlayaraq, videonun internetə düşməməsi üçün daha çox pul tələb etməyə başlayıblar. Nəticədə futbolçu zorla pul tələb edilməsi şikayəti ilə polisə ərizə verib.

Российский футболист на три года
По информации, футболист обвиняется по статье 112 Уголовного кодекса Российской Федерации — "Умышленное причинение средней тяжести вреда здоровью".
28 мая Смолов устроил драку с двумя мужчинами в кафе "Кофемания" в центре Москвы и избил их кулаками. Сообщается, что футболист действовал таким образом в ответ на то, что эти люди громко обсуждали и оскорбляли его.
У одного из мужчин сломаны нижняя челюсть и стенка глазницы. Врачи оценили травмы 52-летнего Владимира Кузминова как средней тяжести.
Смолов извинился перед пострадавшим и выплатил компенсацию в размере одного миллиона рублей (примерно 20 000 манат).
Также сообщается, что изначально футболист обещал выплатить пострадавшему пять миллионов рублей, но в итоге перевёл только один миллион. После этого неизвестные связались с ним и начали требовать больше денег, чтобы видео не попало в интернет. В результате футболист подал заявление в полицию о вымогательстве.