Qurban Qurbanov Nəriman Axundzadə haqqında: "Özüm də nə deyəcəyimi bilmirəm"
"İlk qollarda bir az diqqətsiz olduq. Sonra rəqibin ustalığı ön plana çıxdı. Buraxdığımız sonuncu qolda Elvin Cəfərquliyev daha diqqətli olmalı idi. Qarşılaşmanın sonlarında bəlkə də yorğunluq da var idi və sürətdə məğlub olduq".
"Report"un məlumatına görə, bu sözləri "Qarabağ"ın baş məşqçisi Qurban Qurbanov Bakıda Niderland komandasına uduzduqları (2:4) UEFA Çempionlar Liqasının əsas mərhələsinin VI turunun oyunu ilə bağlı deyib.
Onun sözlərinə görə, "Qarabağ" klubunun çox yaxşı qol şansları olub: "Amma yararlana bilmədik. Rəqib bizə nisbətən daha yaxşı yararlandı. Sonradan meydana girən futbolçulardan tam razı qalmadım. Daha yaxşı ola bilərdilər. Sadəcə, bu gün alınmadı".
Baş məşqçi Nəriman Axundzadənin oyununa da toxunub: "Onunla bağlı çox müzakirələr gedir. Özüm də nə deyəcəyimi bilmirəm. Hansısa fikir bildirsəm, azarkeşə qarşı çıxmış olacağam. Daha yaxşı oynaya bilərdi. Bu, sonradan meydana girən digər futbolçulara da aiddir. Bəlkə də həddindən artıq istəkli olmağımız bizi yordu".

"We were a bit careless in the first goals. Then the opponent's skill came to the forefront. Elvin Cəfərquliyev should have been more careful on the last goal we conceded. Maybe fatigue was also a factor towards the end of the match, and we lost in terms of pace."
According to "Report", these words were said by "Qarabağ" head coach Qurban Qurbanov in Baku regarding their loss to the Netherlands team (2:4) in the 6th round of the UEFA Champions League group stage.
According to him, the "Qarabağ" club had very good scoring chances: "But we could not capitalize on them. The opponent made better use of their opportunities compared to us. I was not completely satisfied with the players who came on later. They could have done better. It just didn't work out today."
The head coach also touched upon the performance of Nəriman Axundzadə: "There is a lot of discussion about him. I myself don't know what to say. If I express any opinion, I would be going against the fans. He could have played better. This applies to other players who came on later as well. Maybe our excessive eagerness wore us out."