Qəddafinin oğlunun öldürülməsi ölkəni qarışdırdı:
Xəbər verdiyimiz kimi, Liviyanın keçmiş lideri Müəmmər Qəddafinin oğlu Seyf əl-İslam Qəddafi silahlı toqquşmalar zamanı öldürülüb.
Publika.az xəbər verir ki, "RİA Novosti" onun siyasi bürosunun bəyanatına istinadən yeni məlumat yayıb.
Bildirilir ki, Seyf əl-İslamın tərəfdarları hesab edirlər ki, onun sui-qəsdi ölkəni daxili münaqişənin sülh yolu ilə həlli üçün hər hansı bir şansdan məhrum edir.
"Bu miqyasda siyasi xadimin öldürülməsi Liviyada sülh və sabitlik üçün bütün imkanların məhv edilməsidir və məsul şəxslər cəzalandırılacaq", - deyə sənəddə qeyd olunub.
Qeyd edək ki, Seyf əl-İslam Qəddafi əz-Zintan şəhərində güllələnərək öldürülüb. Hücum edənlər arasında dörd nəfər olub və hamısı hadisə yerindən qaçıb. Seyf əl-İslam hücum edənlərlə atışmada iştirak edib və yerli vaxtla saat 14:30-da (Bakı vaxtı ilə saat 16:30) öldürülüb.

The killing of Gaddafi's son threw the country into turmoil:
As we reported, Saif al-Islam Gaddafi, the son of Libya’s former leader Muammar Gaddafi, was killed during armed clashes.
Publika.az reports that "RIA Novosti" has released new information citing a statement from his political bureau.
It is stated that Saif al-Islam’s supporters believe that his assassination deprives the country of any chance to resolve the internal conflict through peaceful means.
"The killing of a political figure of this scale is the destruction of all opportunities for peace and stability in Libya, and those responsible will be punished," the document said.
It should be noted that Saif al-Islam Gaddafi was executed by shooting in the city of Az-Zintan. Four attackers were involved, and all fled the scene. Saif al-Islam participated in the shooting with the attackers and was killed at 14:30 local time (16:30 Baku time).