“Millidən danışmayacağam, məşqçilər etiraz edir”
Xəbər verdiyimiz kimi, Azərbaycan Premyer Liqasının 10-cu turunda "Turan Tovuz" "Şamaxı" üzərində 2:1 hesablı qələbə qazanıb.
Milli.Az-ın məlumatına görə, oyundan sonra keçirilən mətbuat konfransında Şamaxı təmsilçisinin baş məşqçisi Ayxan Abbasov milli ilə bağlı suala cavab verməyəcəyini deyib:
"Millidən danışmayacağam. Mətbuat konfransı çox çəkdiyi üçün rəqib baş məşqçilər etiraz edirlər. Allah qoysa, millinin mətbuat konfransında suallarınıza cavab verərəm. Keçən həftə Qəbələdə də oldu, məşqçilər etiraz edir ki, Ayxan Abbasovun mətbuat konfransı çox çəkir, millidən danışır. Buna riayət edək. Vacib suallarınıza cavab verəcəyəm".

Как сообщалось, в 10-м туре Премьер-лиги Азербайджана "Туран Товуз" одержал победу над "Шамахы" со счетом 2:1.
По информации Milli.Az, после матча на пресс-конференции главный тренер представителя Шамахы Айхан Аббасов заявил, что не будет отвечать на вопросы, связанные со сборной:
"Я не буду говорить о сборной. Пресс-конференция слишком затягивается, поэтому главный тренеры соперников выражают недовольство. Если Бог позволит, я отвечу на ваши вопросы на пресс-конференции сборной. На прошлой неделе в Габале тренеры тоже жаловались, что пресс-конференция Айхана Аббасова слишком долгая и он говорит о сборной. Давайте этому следовать. На важные вопросы я отвечу".