Məşhur xizəkçi şəxsi həyatı ilə
2026-cı il Milano–Kortina 2026 Qış Olimpiya Oyunlarında iki gümüş medal qazanan məşhur sərbəst xizəkçi Eylin Qu bu dəfə idman uğurları ilə deyil, şəxsi həyatı ilə gündəmə gəlib.
Medianews.az xəbər verir ki, ABŞ-də doğulan və Çin adına yarışan 22 yaşlı idmançının yalnız dəvətlə qoşulmaq mümkün olan tanışlıq tətbiqində profilinin göründüyü iddia edilir.
Adətən məşhurların, idmançıların və iş dünyasının varlı şəxslərinin istifadə etdiyi bu tətbiqdə Eylin Quya aid olduğu deyilən profil qısa müddətdə sosial mediada diqqət çəkib.
İddia olunan profildə idmançı barədə bir sıra şəxsi məlumatlar yer alıb:
• Yaş: 22
• Boy: 175 sm
• Dil bilikləri: ingilis və mandarin (Çin Xalq Respublikasının rəsmi dili sayılan əsas Çin-Tibet dili)
• Vətəndaşlıq: Çin
• Peşə: model və idmançı
• Təhsil: Stanford Universiteti
• Sərvəti: təxminən 50 milyon dollar
• Maraqları: fəlsəfə, kvant fizikası, gündəlik yazmaq
• Hobbilər: qaçış, xizək sürmə, piano
Profil məlumatlarında onun keçmiş münasibətlərindən birinin kriptovalyuta milyarderi Çanpen Zao ilə olduğu da iddia edilir.
İdman və akademiyada uğurlu karyera
ABŞ-də doğulan Qu Çin yığmasının heyətində çıxış edir və idman nailiyyətləri ilə yanaşı akademik fəaliyyəti ilə də tanınır. O, Stanford Universitetində təhsil alır və eyni zamanda bir sıra beynəlxalq lüks brendlərin reklam siması kimi moda sənayesində də aktivdir.
“Qar şahzadəsi”
2026 Qış Olimpiadasında iki gümüş medal qazanan idmançı sosial şəbəkələrdə milyonlarla izləyiciyə sahibdir. “Forbes”in məlumatına görə, “Qar şahzadəsi” ləqəbi ilə tanınan Qu, illik təxminən 23 milyon dollar gəlirlə dünyanın ən çox qazanan idmançıları sırasındadır.

Famous skier with his personal life
Eileen Gu, the famous freestyle skier who won two silver medals at the Milano–Cortina 2026 Winter Olympic Games, has come into the spotlight this time not for her sports achievements but for her personal life.
According to Medianews.az, the 22-year-old athlete, born in the USA and competing for China, is claimed to have her profile visible on an invitation-only dating app.
Typically used by celebrities, athletes, and wealthy individuals in the business world, the profile said to belong to Eileen Gu quickly drew attention on social media.
The alleged profile contains several personal details about the athlete:
• Age: 22
• Height: 175 cm
• Languages: English and Mandarin (the main Sino-Tibetan language officially recognized as the language of the People's Republic of China)
• Citizenship: China
• Profession: model and athlete
• Education: Stanford University
• Net worth: approximately 50 million dollars
• Interests: philosophy, quantum physics, journaling
• Hobbies: running, skiing, piano
The profile information also claims that one of her past relationships was with cryptocurrency billionaire Changpeng Zhao.
Successful career in sports and academia
Born in the USA, Gu competes as a member of the Chinese national team and is known not only for her sporting achievements but also for her academic endeavors. She studies at Stanford University and is actively involved in the fashion industry as the face of several international luxury brands.
"Snow Princess"
The athlete, who won two silver medals at the 2026 Winter Olympics, has millions of followers on social networks. According to Forbes, Gu, known by the nickname "Snow Princess," ranks among the world's highest-earning athletes with an annual income of approximately 23 million dollars.