Kənar Dairəvi yolda zəncirvari QƏZA:
Bakının Yasamal rayonu ərazisində səkkiz avtomobilin iştirakı ilə zəncirvari yol-nəqliyyat hadisəsi baş verib.
Medianews.az Oxu.Az-a istinadən xəbər verir ki, hadisə yanvarın 22-də səhər saatlarında Kənar Dairəvi yolun 15-ci kilometrliyində, saat 07:00-da qeydə alınıb.
İlkin məlumata görə, qəza yolun sürüşkən olması səbəbindən baş verib. Ara məsafəsinin düzgün seçilməməsi səkkiz avtomobilin bir-birinə çırpılması ilə nəticələnib.
Qəza zamanı 1969-cu il təvəllüdlü Simran Səftər oğlu Nəzərovun idarə etdiyi 99-BJ-107 dövlət nömrə nişanlı "Ford Transit", 1976-cı il təvəllüdlü İsmayıl Məhəmməd oğlu Məhərrəmlinin idarə etdiyi 77-LG-369 dövlət nömrə nişanlı "AzSamand", 1978-ci il təvəllüdlü Şiraslan Nadir oğlu Quliyevin idarə etdiyi 99-AB-708 dövlət nömrə nişanlı "Toyota Hilux", 1966-cı il təvəllüdlü Mahir Misir oğlu Nadirovun idarə etdiyi 99-UZ-630 dövlət nömrə nişanlı BAIC və 1973-cü il təvəllüdlü Aydın Oktay oğlu Ağayevin idarə etdiyi 99-CP-782 dövlət nömrə nişanlı "Mercedes-Benz" markalı avtomobillər və daha üç nəqliyyat vasitəsi toqquşub.

На Кольцевой дороге произошла цепная АВАРИЯ:
В районе Ясамал города Баку произошла цепная дорожно-транспортная авария с участием восьми автомобилей.
Medianews.az, ссылаясь на Oxu.Az, сообщает, что инцидент произошел утром 22 января на 15-м километре Кенар-Даиреви дороги в 07:00.
По предварительной информации, авария произошла из-за скользкой дороги. Неправильный выбор дистанции привел к столкновению восьми автомобилей друг с другом.
Во время аварии столкнулись автомобили с государственными номерами 99-BJ-107 "Ford Transit", управляемый Симраном Сафар оглу Назараовым, 1969 г.р.; 77-LG-369 "AzSamand", управляемый Исмаилом Махаммед оглу Мехрремли, 1976 г.р.; 99-AB-708 "Toyota Hilux", управляемый Ширасланом Надир оглу Гулиевым, 1978 г.р.; 99-UZ-630 "BAIC", управляемый Махиром Мисир оглу Надировым, 1966 г.р.; 99-CP-782 "Mercedes-Benz", управляемый Айдыном Октай оглу Агяевым, 1973 г.р., а также еще три транспортных средства.
Сообщается, что в результате происшествия один человек получил травмы. Автомобили получили серьезные повреждения.