İş yerinə taksi göndərərək evə qayıtmasını xahiş edibmiş - VİDEO
Yanvarın 24-də paytaxtın Sabunçu rayonu, Maştağa qəsəbəsində dəhşətli qətl baş verib. 1981-ci il təvəllüdlü Emil Ağayev anası 1959-cu il təvəllüdlü Həyat Ağayevanı amansızlıqla qətlə yetirməkdə ittiham edilir.
O, hadisə baş verən gün həyat yoldaşı ilə birlikdə qayınanasıgildə qalıb. Səhər saatlarında isə evə gəlib və anasının iş yerinə taksi göndərərək qayıtmasını xahiş edib. Həyat Ağayeva evə gəldikdə isə onu bıçaqlayaraq həyatına son qoyub.
"Elə bir ailə idilər ki, bu işə heç kim inana bilmir. Anası namuslu qadın olub. Emil isə namaz əhli idi. Heç kimin onlardan narazılığı olmayıb", - qonşu hadisə barədə danışarkən deyib.

He reportedly asked to send a taxi to the workplace to return home - VIDEO
On January 24, a terrible murder occurred in the Maştağa settlement of the Sabunçu district of the capital. Emil Ağayev, born in 1981, is accused of brutally killing his mother, Həyat Ağayeva, born in 1959.
On the day of the incident, he stayed at his mother-in-law's house with his wife. In the morning, he came home and sent a taxi to his mother's workplace, asking her to return. When Həyat Ağayeva arrived home, he stabbed her and ended her life.
"They were such a family that no one can believe this act. His mother was an honorable woman. Emil was a devout Muslim. No one had any grievances against them," a neighbor said while talking about the incident.