“İran tamamilə məhv ediləcək”
"Siz tezliklə elektrik stansiyaları ilə bağlı ultimatumun nə ilə nəticələnəcəyini görəcəksiniz. Nəticə çox yaxşı olacaq".
Qafqazinfo xəbər verir ki, bu sözləri ABŞ Prezidenti Donald Tramp İsrailin 13-cü kanalına müsahibəsində bildirib.
"İran tamamilə məhv ediləcək və bu, işə çox yaxşı yarayacaq", - o, deyib.
ABŞ lideri İranın 47 ildir ki, çox pis davrandığını və indi bunun cəzasını çəkdiyini qeyd edib.
Tramp həmçinin Hörmüz boğazında sərbəst gəmiçiliyin təmin edilməsi məsələsində NATO üzvlərindən narazılığını bir daha diqqətə çatdırıb.
"NATO ölkələri heç nə etmir, bu, çox utancvericidir", - o deyib.
Xatırladaq ki, daha əvvəl ABŞ lideri İrana Hörmüz boğazını açmaq üçün 48 saat vaxt vermişdi. O, tələbi yerinə yetirilməzsə, İranın bir neçə elektrik stansiyasının məhv ediləcəyini bəyan etmişdi.

“Iran will be completely destroyed”
"You will soon see what the ultimatum regarding the power plants will result in. The outcome will be very good."
Qafqazinfo reports that these words were said by US President Donald Trump in an interview with Israel's Channel 13.
"Iran will be completely destroyed and this will be very useful," he said.
The US leader noted that Iran has behaved very badly for 47 years and is now paying the price for it.
Trump also once again expressed his dissatisfaction with NATO members regarding the issue of ensuring free navigation in the Strait of Hormuz.
"NATO countries are doing nothing, this is very shameful," he said.
It should be recalled that earlier the US leader gave Iran 48 hours to open the Strait of Hormuz. He declared that if the demand was not met, several of Iran's power plants would be destroyed.