“İran tamamilə məhv ediləcək”
"Siz tezliklə elektrik stansiyaları ilə bağlı ultimatumun nə ilə nəticələnəcəyini görəcəksiniz. Nəticə çox yaxşı olacaq".
Qafqazinfo xəbər verir ki, bu sözləri ABŞ Prezidenti Donald Tramp İsrailin 13-cü kanalına müsahibəsində bildirib.
"İran tamamilə məhv ediləcək və bu, işə çox yaxşı yarayacaq", - o, deyib.
ABŞ lideri İranın 47 ildir ki, çox pis davrandığını və indi bunun cəzasını çəkdiyini qeyd edib.
Tramp həmçinin Hörmüz boğazında sərbəst gəmiçiliyin təmin edilməsi məsələsində NATO üzvlərindən narazılığını bir daha diqqətə çatdırıb.
"NATO ölkələri heç nə etmir, bu, çox utancvericidir", - o deyib.
Xatırladaq ki, daha əvvəl ABŞ lideri İrana Hörmüz boğazını açmaq üçün 48 saat vaxt vermişdi. O, tələbi yerinə yetirilməzsə, İranın bir neçə elektrik stansiyasının məhv ediləcəyini bəyan etmişdi.

«Иран будет полностью уничтожен»
"Вы скоро увидите, к чему приведет ультиматум, связанный с электростанциями. Результат будет очень хорошим".
Как сообщает Qafqazinfo, эти слова в интервью 13-му каналу Израиля произнес президент США Дональд Трамп.
"Иран будет полностью уничтожен, и это принесет большую пользу", - сказал он.
Лидер США отметил, что Иран ведет себя очень плохо в течение 47 лет и теперь расплачивается за это.
Трамп также вновь выразил недовольство по поводу обеспечения свободного судоходства в Ормузском проливе со стороны членов НАТО.
"Страны НАТО ничего не делают, это очень стыдно", - сказал он.
Напомним, что ранее лидер США дал Ирану 48 часов для открытия Ормузского пролива. Он заявил, что в случае невыполнения требования несколько электростанций Ирана будут уничтожены.