Kredit və əmanətlər: Bakıda və bölgələrdə -
2025-ci il dekabrın 1-nə Azərbaycanda 22 bankın cəmi aktivləri 58,7 milyard manatı, cəmi öhdəlikləri 51,5 milyard manatı ötüb.
Medianews.az saytı Mərkəzi Banka istinadla bildirir ki, ölkədə 29,6 milyard manat kredit, 16,1 milyard manat əmanət rəsmiləşib.
Bakıda 22,5 milyard manat kredit qeydə alınıb.
Başqa bölgələr belə sıralanır: Abşeron-Xızı – 1 milyard 190,3 milyon manat, Gəncə-Daşkəsən – 890,2 milyon manat, Lənkəran-Astara – 708,6 milyon manat, Şəki-Zaqatala – 611,5 milyon manat, Mərkəzi Aran – 596,9 milyon manat, Qazax-Tovuz – 570,7 milyon manat, Qarabağ – 525,3 milyon manat, Quba-Xaçmaz – 516,7 milyon manat, Naxçıvan – 496,08 milyon manat, Şirvan-Salyan – 470,3 milyon manat, Mil-Muğan – 355,7 milyon manat, Dağlıq Şirvan – 207,8 milyon manat, Şərqi Zəngəzur – 24,5 milyon manat.
Bakıda 14,1 milyard manat əmanət qoyulub.
Qalan bölgələrin göstəriciləri belədir: Abşeron-Xızı – 597,4 milyon manat, Gəncə-Daşkəsən – 264,9 milyon manat, Quba-Xaçmaz – 164,4 milyon manat, Lənkəran-Astara – 151,5 milyon manat, Şəki-Zaqatala – 149,3 milyon manat, Mərkəzi Aran – 143,2 milyon manat, Qazax-Tovuz – 134,6 milyon manat, Qarabağ – 105,9 milyon manat, Naxçıvan – 83,47 milyon manat, Şirvan-Salyan – 83,40 milyon manat, Mil-Muğan – 56,9 milyon manat, Dağlıq Şirvan – 52,03 milyon manat, Şərqi Zəngəzur – 808 min manat.

По состоянию на 1 декабря 2025 года совокупные активы 22 банков в Азербайджане превысили 58,7 миллиарда манатов, а совокупные обязательства — 51,5 миллиарда манатов.
Сайт Medianews.az, со ссылкой на Центральный банк, сообщает, что в стране оформлено кредитов на сумму 29,6 миллиарда манатов и депозитов на сумму 16,1 миллиарда манатов.
В Баку зарегистрировано кредитов на сумму 22,5 миллиарда манатов.
Другие регионы распределяются следующим образом: Абшерон-Хызы – 1 миллиард 190,3 миллиона манатов, Гянджа-Дашкесан – 890,2 миллиона манатов, Лянкяран-Астара – 708,6 миллиона манатов, Шеки-Закатала – 611,5 миллиона манатов, Центральный Аран – 596,9 миллиона манатов, Газах-Товуз – 570,7 миллиона манатов, Карабах – 525,3 миллиона манатов, Куба-Хачмаз – 516,7 миллиона манатов, Нахичевань – 496,08 миллиона манатов, Ширван-Сальян – 470,3 миллиона манатов, Мил-Мугань – 355,7 миллиона манатов, Горный Ширван – 207,8 миллиона манатов, Восточный Дзянгезур – 24,5 миллиона манатов.
В Баку размещено депозитов на сумму 14,1 миллиарда манатов.
Показатели других регионов таковы: Абшерон-Хызы – 597,4 миллиона манатов, Гянджа-Дашкесан – 264,9 миллиона манатов, Куба-Хачмаз – 164,4 миллиона манатов, Лянкяран-Астара – 151,5 миллиона манатов, Шеки-Закатала – 149,3 миллиона манатов, Центральный Аран – 143,2 миллиона манатов, Газах-Товуз – 134,6 миллиона манатов, Карабах – 105,9 миллиона манатов, Нахичевань – 83,47 миллиона манатов, Ширван-Сальян – 83,40 миллиона манатов, Мил-Мугань – 56,9 миллиона манатов, Горный Ширван – 52,03 миллиона манатов, Восточный Дзянгезур – 808 тысяч манатов.