İlk görüşdən sonra 159 min mesaj: "Ruh əkizini" tapan qadın həbs olundu
ABŞ-nin Arizona ştatında yaşayan Jaklin Kler Ades adlı qadın tanışlıq saytında tanış olduğu şəxslə cəmi bir dəfə görüşdükdən sonra ona 159 mindən çox mesaj atdığı və dəhşətli hədə-qorxular gəldiyi üçün həbs edilib. Polisin "müasir dövrün ən qorxulu təqib hadisələrindən biri" adlandırdığı bu hadisə hər kəsi şoka salıb.
Milli.Az xəbər verir ki, ilkin istintaq zamanı mesajların sayının 65 min olduğu bildirilsə də, polis sənədlərinin dərindən araşdırılması nəticəsində məlum olub ki, Ades zərərçəkənə 159 mindən çox mesaj göndərib. Bu, uzun müddət ərzində demək olar ki, hər dəqiqə mesaj atmaq deməkdir.
Adesin mesajları sadəcə sevgi etiraflarından ibarət olmayıb. 2017-ci ildə həmin şəxsin mülkündən uzaqlaşdırıldıqdan sonra mesajların məzmunu qəddarlaşmağa başlayıb. Sənədlərə görə, o, aşağıdakı dəhşətli mesajları göndərib:
"Sənin böyrəklərindən suşi, əl sümüklərindən isə yemək çubuqları hazırlayardım.", "Beyin qişanı və kəllə sümüyünün üst hissəsini geyim kimi geyinərdim." "Sənin qanında çimmək istərdim."
Təqib sadəcə virtual aləmlə məhdudlaşmayıb.  Polis Adesi həmin şəxsin evində, hamam otağında çimərkən yaxalayıb və izinsiz daxil olma cinayəti ilə saxlayıb.
Sərbəst buraxıldıqdan dərhal sonra adamın iş yerinə gedərək "onun həyat yoldaşı olduğunu" iddia edib və yenidən həbs olunub.
Həbsxanada verdiyi müsahibədə 31 yaşlı Ades özünü müdafiə edərək, milyonerlər üçün nəzərdə tutulan "Luxy" tətbiqi vasitəsilə tanış olduqlarını və həmin şəxsi görən kimi "ruh əkizini" tapdığını düşündüyünü deyib. O, bu hərəkətlərinin "sevgi" olduğunu iddia edir.
Mütəxəssislər Adesin ciddi psixi sağlamlıq problemləri olduğunu düşünürlər. Hazırda o, tacavüz, hədə-qorxu və mülkə qanunsuz daxil olma maddələri ilə mühakimə olunur. Məhkəmə prosesi 2026-cı ilin fevral ayında davam edəcək.

159 thousand messages after the first meeting: The woman who found her "soulmate" was arrested
Jaclyn Claire Ades, a woman living in the state of Arizona, USA, was arrested after sending more than 159,000 messages to a person she met on a dating site and receiving terrifying threats from him after meeting only once. The police called this incident "one of the scariest stalking cases of the modern era," shocking everyone.
According to Milli.Az, during the initial investigation, it was reported that the number of messages was 65,000, but a thorough examination of police documents revealed that Ades sent more than 159,000 messages to the victim. This means sending nearly a message every minute over a long period of time.
Ades' messages were not simply love confessions. After being banned from the person's property in 2017, the content of the messages became crueler. According to the documents, she sent the following horrific messages:
"I would make sushi from your kidneys, and chopsticks from your finger bones.", "I would wear your meninges and the top part of your skull like clothing.", "I would like to bathe in your blood."
The stalking was not limited to the virtual world only. The police caught Ades at this person's home, bathing in the bathroom, and arrested her for unlawful entry.
Immediately after being released, she went to the person's workplace claiming to be "his wife" and was again arrested.
In an interview given in prison, 31-year-old Ades defended herself, saying that they met through the "Luxy" app designed for millionaires and that she felt she had found her "soul mate" upon seeing this person. She claims that these actions were out of "love."
Experts believe Ades has serious mental health problems. She is currently being prosecuted for assault, threats, and unlawful entry onto property. The court proceedings will continue in February 2026.