İlk görüşdən sonra 159 min mesaj: "Ruh əkizini" tapan qadın həbs olundu
ABŞ-nin Arizona ştatında yaşayan Jaklin Kler Ades adlı qadın tanışlıq saytında tanış olduğu şəxslə cəmi bir dəfə görüşdükdən sonra ona 159 mindən çox mesaj atdığı və dəhşətli hədə-qorxular gəldiyi üçün həbs edilib. Polisin "müasir dövrün ən qorxulu təqib hadisələrindən biri" adlandırdığı bu hadisə hər kəsi şoka salıb.
Milli.Az xəbər verir ki, ilkin istintaq zamanı mesajların sayının 65 min olduğu bildirilsə də, polis sənədlərinin dərindən araşdırılması nəticəsində məlum olub ki, Ades zərərçəkənə 159 mindən çox mesaj göndərib. Bu, uzun müddət ərzində demək olar ki, hər dəqiqə mesaj atmaq deməkdir.
Adesin mesajları sadəcə sevgi etiraflarından ibarət olmayıb. 2017-ci ildə həmin şəxsin mülkündən uzaqlaşdırıldıqdan sonra mesajların məzmunu qəddarlaşmağa başlayıb. Sənədlərə görə, o, aşağıdakı dəhşətli mesajları göndərib:
"Sənin böyrəklərindən suşi, əl sümüklərindən isə yemək çubuqları hazırlayardım.", "Beyin qişanı və kəllə sümüyünün üst hissəsini geyim kimi geyinərdim." "Sənin qanında çimmək istərdim."
Təqib sadəcə virtual aləmlə məhdudlaşmayıb.  Polis Adesi həmin şəxsin evində, hamam otağında çimərkən yaxalayıb və izinsiz daxil olma cinayəti ilə saxlayıb.
Sərbəst buraxıldıqdan dərhal sonra adamın iş yerinə gedərək "onun həyat yoldaşı olduğunu" iddia edib və yenidən həbs olunub.
Həbsxanada verdiyi müsahibədə 31 yaşlı Ades özünü müdafiə edərək, milyonerlər üçün nəzərdə tutulan "Luxy" tətbiqi vasitəsilə tanış olduqlarını və həmin şəxsi görən kimi "ruh əkizini" tapdığını düşündüyünü deyib. O, bu hərəkətlərinin "sevgi" olduğunu iddia edir.
Mütəxəssislər Adesin ciddi psixi sağlamlıq problemləri olduğunu düşünürlər. Hazırda o, tacavüz, hədə-qorxu və mülkə qanunsuz daxil olma maddələri ilə mühakimə olunur. Məhkəmə prosesi 2026-cı ilin fevral ayında davam edəcək.

После первой встречи 159 тысяч сообщений: женщина, нашедшая «двойника души», была арестована.
Женщина по имени Джеклин Клер Адес, проживающая в штате Аризона, США, была арестована после того, как отправила более 159 тысяч сообщений человеку, с которым познакомилась на сайте знакомств, и после лишь одной встречи с ним, а также из-за ужасающих угроз. Этот случай, названный полицией «одним из самых страшных современных случаев преследования», шокировал всех.
Согласно сообщению Milli.Az, на первоначальном допросе говорилось о 65 тысячах сообщений, однако глубокое изучение полицейских документов выявило, что Адес отправила потерпевшему более 159 тысяч сообщений. Это значит, что она отправляла сообщение почти каждую минуту в течение длительного времени.
Сообщения Адес не ограничивались признаниями в любви. После того как в 2017 году этот человек был отстранён от собственности, содержание сообщений стало жестоким. Согласно документам, она отправляла следующие ужасные сообщения:
«Я бы приготовила суши из твоих почек, а палочки для еды — из костей рук.» «Я бы носила мозговую оболочку и верхнюю часть черепной кости как одежду.» «Я бы искупалась в твоей крови.»
Преследование не ограничилось виртуальным пространством. Полиция поймала Адес, когда она принимала ванну в доме этого человека, и задержала её за незаконное проникновение.
Сразу после освобождения она отправилась на работу этого человека и заявила, что является его женой, из-за чего была вновь арестована.
В интервью в тюрьме 31-летняя Адес защищала себя, заявляя, что они познакомились через приложение "Luxy", предназначенное для миллионеров, и что, увидев этого человека, она почувствовала, что нашла свою «родственную душу». Она утверждает, что её действия были из любви.
Специалисты считают, что у Адес серьёзные психические проблемы. В настоящее время она судится по статьям о нападении, угрозах и незаконном проникновении на чужую собственность. Судебный процесс продолжится в феврале 2026 года.