Məşhur sənətçi İbrahim Tatlıses, oğlu Ahmet Tatlıses və qızı Dilan Çıtakla bağlı qalmaqallı açıqlamalar verərək hər iki övladını mirasından məhrum etdiyini bildirib.
Sənətçi, oğlu Ahmet Tatlısesin və keçmiş köməkçisi Şule Yazarın ondan xəbərsiz Manisadakı beş evini satdığını və İzmir daxil olmaqla mülklərini ələ keçirdiklərini iddia edib.
Övladlarına qarşı sərt danışan Tatlıses, "Dilan və Ahmetə bir stul belə saxlamayacağam, layiq deyillər" deyib. O, yalnız digər qızı Zübeyde Melekdən razılığını bildirərək, çətin günlərində ona yalnız Melekin sahib çıxdığını vurğulayıb.
Dilan Çıtak atasının bu sözlərinə "Mənə maddi deyil, mənəvi atalıq lazım idi" deyərək reaksiya göstərib. Hadisələrə müdaxilə edən Tatlısesin keçmiş həyat yoldaşı Ayşegül Yıldız isə köməkçi Şule Yazarın qısa müddətdə böyük sərvət sahibi olmasını şübhəli adlandırıb. Yıldız, mülklərin necə ələ keçirildiyinin üzə çıxması üçün MASAK-ı (Maliyyə Cinayətlərini Araşdırma Qurumu) araşdırma aparmağa çağırıb. (lent.az)

Ибрагим Татлысес рассказал о наследстве: «Им даже стул не оставлю»
Знаменитый артист Ибрагим Татлысес сделал скандальные заявления по поводу своих детей — сына Ахмета Татлысеса и дочери Дилан Читак, заявив, что лишил обоих наследства.
Артист утверждает, что его сын Ахмет Татлысес вместе с бывшей помощницей Шуле Язар продали без его ведома пять его домов в Манисе и захватили его недвижимость, включая Измир.
Жестко высказываясь о своих детях, Татлысес сказал: «Я не оставлю Дилан и Ахмету даже стула, они этого не заслуживают». Он отметил, что доволен только своей другой дочерью Зюбейде Мелек и подчеркнул, что в трудные времена только Мелек была на его стороне.
Дилан Читак отреагировала на слова отца словами: «Мне нужна была не материальная, а духовная отцовская поддержка». Бывшая жена Татлысеса Айшегюль Йылдыз, вмешавшись в события, назвала подозрительным быстрое обогащение помощницы Шуле Язар. Йıldıз призвала MASAK (Орган по расследованию финансовых преступлений) провести расследование, чтобы выяснить, как была захвачена недвижимость. (lent.az)