Georgi Hacı millidə ayda
Rumıniya milli komandasının baş məşqçisi vəzifəsində Mirça Luçeskunun yerinə gələn Georgi Hacının maaşı açıqlanıb.
Medianews.az-ın Lent.az-a istinadən xəbərinə görə, onun aylıq 27 min avro maaş alacağı bildirilir.
Rumıniya milli komandası Slovakiyaya məğlubiyyətdən sonra 80 yaşlı məşqçi Mirça Luçesku ilə yollarını ayırıb.
Rumıniya milli komandasının yeni baş məşqçisi Georgi Hacı Luçeskunun yerinə təyin edilib. 61 yaşlı təcrübəli məşqçinin Rumıniyada aylıq maaşı açıqlanıb.
Rumıniya mətbuatında yer alan xəbərlərə görə, müqaviləyə əsasən, Georgi Hacı milli komandada Mirça Luçesku ilə eyni maaşı alacaq. Beləliklə, təcrübəli məşqçi Luçesku ilə eyni məbləğdə, yəni ayda 27 min avro qazanacaq.
Bu arada, Hacının baş məşqçi kimi ilk oyunu müəyyənləşib. Onun məşqçilik karyerasında ilk oyunu iyunun 2-də Tbilisidə Gürcüstana qarşı yoldaşlıq oyunu olacaq.

The salary of Georgi Haci, who replaced Mircea Lucescu as the head coach of the Romanian national team, has been announced.
According to Medianews.az citing Lent.az, it is reported that he will receive a monthly salary of 27,000 euros.
The Romanian national team parted ways with the 80-year-old coach Mircea Lucescu after the defeat to Slovakia.
The new head coach of the Romanian national team, Georgi Haci, has been appointed in place of Lucescu. The monthly salary of the 61-year-old experienced coach in Romania has been revealed.
According to news in the Romanian press, based on the contract, Georgi Haci will receive the same salary as Mircea Lucescu at the national team. Thus, the experienced coach will earn the same amount as Lucescu, namely 27,000 euros per month.
Meanwhile, Haci's first game as head coach has been determined. His first match in his coaching career will be a friendly game against Georgia on June 2 in Tbilisi.