"Fənərbağça" Uruqvay millisinin üzvü üçün
Türkiyə təmsilçisi “Fənərbağça” yenidən Səudiyyə Ərəbistanının “Əl-Hilal” klubunun uruqvaylı hücumçusu Darvin Nunyes üçün hərəkətə keçməyə hazırlaşır.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə jurnalist Yağız Sabuncuoğlu məlumat yayıb.
İstanbul klubu yay transfer pəncərəsində 26 yaşlı forvardı heyətinə qatmaq niyyətindədir. Rəhbərlik yanvar ayında transferin reallaşmasına az qalmış vergi məsələləri səbəbindən razılaşma baş tutmayan Nunyes üçün daha uyğun şərtlərdə anlaşma hazırlayır.
Ötən yay 53 milyon avro qarşılığında “Liverpul”dan “Əl-Hilal”a transfer olunan Darvin Nunyes mövsümün ilk hissəsində müntəzəm oyun praktikası əldə edib. Lakin yanvar ayında legioner limiti səbəbindən liqa siyahısına daxil edilməyən 26 yaşlı hücumçu mövsümün sonuna qədər çempionat oyunlarında iştirak edə bilməyəcək.
Bu hadisələrdən sonra futbolçunun bazar dəyəri də azalaraq 25 milyon avroya düşüb. Bir vaxtlar 70 milyon avro qiymətləndirilən hücumçu karyerası ərzində “Almeriya”, “Benfika”, “Liverpul” və “Əl-Hilal” transferləri ilə klublarına ümumilikdə 184 milyon avro qazandırıb.
Qeyd edək ki, “Əl-Hilal”da 24 oyunda meydana çıxan Nunyes 9 qol və 5 məhsuldar ötürmə ilə yadda qalıb. Uruqvay millisinin üzvü olan Nunyesin 2026-cı il dünya çempionatında iştirak edəcəyi gözlənilir.//Teleqraf

Turkish representative "Fenerbahçe" is preparing to take action again for the Uruguayan forward Darwin Núñez of Saudi Arabia's "Al-Hilal" club.
Medianews.az reports that journalist Yağız Sabuncuoğlu has shared this information.
The Istanbul club intends to include the 26-year-old forward in their squad during the summer transfer window. The management is preparing an agreement with more favorable terms for Núñez, for whom a deal did not materialize in January due to tax issues, just before the transfer.
Last summer, Darwin Núñez was transferred from "Liverpool" to "Al-Hilal" for 53 million euros and gained regular playing time in the first half of the season. However, due to foreign player limits, the 26-year-old forward was not included in the league list in January and will not be able to participate in championship matches until the end of the season.
After these events, the player's market value has also decreased, dropping to 25 million euros. Once valued at 70 million euros, the forward has earned a total of 184 million euros for his clubs throughout his career with transfers involving "Almería," "Benfica," "Liverpool," and "Al-Hilal."
It should be noted that Núñez, who appeared in 24 games for "Al-Hilal," is remembered with 9 goals and 5 assists. Núñez, a member of the Uruguay national team, is expected to participate in the 2026 World Cup. //Telegraph