Əməkdar artist: "47 ildə mənə baş rol verən olmayıb"
Medianews.az Milli.Az-a istinadən xəbər verir ki, aktrisa uzun illər sənətdə olmasına baxmayaraq, baş rolların ona həvalə edilməməsindən gileylənib. O, bildirib ki, 47 ildir səhnədə fəaliyyət göstərir və bu müddət ərzində addım-addım irəliləməyə çalışıb:
"Heç vaxt birdən-birə yüksəlmək istəməmişəm, hər zaman pillə-pillə qalxmağın tərəfdarı olmuşam".
Nahidə Orucova qeyd edib ki, teatrda əsasən qəhrəman (baş) və xarakterik rollar olur:
"Mənə daha çox xarakterimə və fakturama uyğun obrazlar verilib. Açığı, özüm də baş rollardan uzaq durmuşam".
Sənətçinin bu sözləri sosial şəbəkələrdə geniş müzakirələrə səbəb olub. Bəzi izləyicilər onun fikirlərini anlayışla qarşılasa da, digərləri aktrisanın daha çox ön planda olmalı olduğunu düşünür.

Заслуженная артистка Нахиде Оруджова привлекла внимание своим заявлением.
Medianews.az со ссылкой на Milli.Az сообщает, что актриса, несмотря на долгие годы в искусстве, пожаловалась на то, что главные роли ей не доверяют. Она заявила, что уже 47 лет работает на сцене и за это время старалась двигаться вперёд шаг за шагом:
"Я никогда не хотела быстро подниматься, всегда была сторонницей постепенного подъёма".
Нахиде Оруджова отметила, что в театре обычно бывают главные (героические) и характерные роли:
"Мне чаще давали образы, соответствующие моему характеру и внешности. Если честно, я сама держалась подальше от главных ролей".
Эти слова артистки вызвали широкие обсуждения в социальных сетях. Некоторые подписчики поняли её мысли, а другие считают, что актриса должна была бы быть более на виду.