“Elə bildik evdə qonaq ediblər” – saxlanılan Danla Bilicdən açıqlama
Jandarma bizimlə o qədər nəzakətli davrandı, elə bildik ki, evdə qonaq ediblər. Komandirlərim, hamınıza təşəkkür edirəm.
"Report" xəbər xəbər verir ki, bunu Türkiyədə narkotik maddələrin istifadəsi və satışında şübhəli bilinərək saxlanılan məşhur influnser Danla Bilic sərbəst buraxılandan sonra sosial mediada bildirib.
Digər saxlanılanlar aktrisa İrem Sak, müğənni Aleyna Tilki və sosial media fenomeni Mümine Senna Yıldız da tibbi prosedurlardan sonra sərbəst buraxılıblar.
Qeyd edək ki, polisin keçirdiyi əməliyyat zamanı aktrisa Melisa Döngel, müğənni Yusuf Güney və Cihan Şensözlü ünvanlarında tapılmayıblar.
Bundan əlavə, xaricdə olduqları müəyyən edilən Şeyma Subaşı, Şevval Şahin və Mert Vidinli barəsində axtarış qərarı çıxarılıb.

Жандармы с нами вели себя так вежливо, что мы подумали, будто нас пригласили в гости домой. Мои командиры, спасибо вам всем.
Как сообщает "Report", это в социальных сетях после освобождения заявила известная инфлюенсер Дансла Билич, задержанная в Турции по подозрению в употреблении и продаже наркотиков.
Другие задержанные: актриса Ирем Сак, певица Алейна Тилки и феномен социальных сетей Мюмине Сенна Йылдыз также были освобождены после медицинских процедур.
Отметим, что во время операции полиции актриса Мелиса Дёнгель, певец Юсуф Гюней и Джихан Шенсёзлю не были обнаружены по местам проживания.
Кроме того, в отношении Шеймы Субаши, Шеввала Шахина и Мерта Видинли, которые, как установлено, находятся за границей, вынесено решение о розыске.