COP31-in Prezidenti elan edildi
Türkiyədə Birləşmiş Millətlər Təşkilatının İqlim Dəyişikliyi üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 31-ci sessiyasına (COP31) Prezident təyin olunub.
AZƏRTAC xəbər verir ki, Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğanın qərarı ilə ölkənin ətraf mühit, şəhərsalma və iqlim dəyişikliyi naziri Murat Kurum UNFCCC COP31-in Prezidenti təyin edilib.
Rəsmi qəzetdə dərc olunan qərara əsasən, COP31 konfransı 2026-cı ilin 9–20 noyabr tarixlərində Antalyada, EXPO sərgi məkanında keçiriləcək.
Qeyd edilib ki, COP31 çərçivəsində iqlim fəaliyyəti üzrə daha qətiyyətli və məqsədyönlü addımların atılması planlaşdırılır. Türkiyə tərəfi beynəlxalq ictimaiyyəti COP31 üçün Antalyada qarşılamağa hazır olduğunu bildirib.

The President of COP31 was announced
The President has been appointed for the 31st session (COP31) of the United Nations Framework Convention on Climate Change Conference of the Parties in Turkey.
AZERTAC reports that by the decision of the President of the Republic of Turkey, Recep Tayyip Erdoğan, the country's Minister of Environment, Urbanization and Climate Change Murat Kurum has been appointed as the President of UNFCCC COP31.
According to the decision published in the official gazette, the COP31 conference will be held from November 9 to 20, 2026, in Antalya, at the EXPO exhibition venue.
It is noted that within the framework of COP31, more decisive and purposeful steps are planned to be taken on climate action. The Turkish side has stated that it is ready to welcome the international community for COP31 in Antalya.