Çempionlar Liqası: "Qarabağ" pley-offa yüksəldi
UEFA Çempionlar Liqasında Azərbaycan futbolu üçün tarixi nəticə qeydə alınıb. “Qarabağ” əsas mərhələnin VIII turunda ağır səfər məğlubiyyətinə baxmayaraq, turnir cədvəlində 22-ci sırada qərarlaşaraq növbəti mərhələyə yüksəlib və klub tarixində mühüm uğura imza atıb.
UEFA Çempionlar Liqasının əsas mərhələsinin VIII turunda “Liverpul” (İngiltərə) – “Qarabağ” matçında meydan sahibləri böyük üstünlük əldə ediblər.
Musavat.com xəbər verir ki, “Enfild” stadionunda keçirilən qarşılaşmada hesab 15-ci dəqiqədə Aleksis Makallisterin qolu ilə açılıb. 21-ci dəqiqədə Florian Virts fərqlənərək hesabı 2:0-a çatdırıb və komandalar fasiləyə bu nəticə ilə yollanıblar.
İkinci hissədə “Liverpul”un təzyiqi davam edib. 50-ci dəqiqədə Məhəmməd Salah üçüncü qolu vurub. Ardınca 57-ci dəqiqədə Yoqo Ekitike, 60-cı dəqiqədə isə Aleksis Makallister yenidən fərqlənərək dubl edib və hesabı 5:0-a yüksəldib. Oyunun 90+1-ci dəqiqəsində Federiko Kyeza adını tabloya yazdıraraq hesabı 6:0 edib.

Champions League: "Qarabağ" qualified for the playoff
A historic result has been recorded for Azerbaijani football in the UEFA Champions League. Despite a heavy away defeat in the 8th round of the group stage, "Qarabağ" ranked 22nd in the tournament table, advanced to the next stage, and achieved an important success in the club's history.
In the 8th round of the UEFA Champions League group stage, the home team gained a great advantage in the match "Liverpool" (England) – "Qarabağ".
According to Musavat.com, in the match held at "Anfield" stadium, the score opened in the 15th minute with a goal by Alexis Mac Allister. In the 21st minute, Florian Wirtz scored to bring the score to 2:0, and the teams went to the break with this result.
In the second half, Liverpool's pressure continued. In the 50th minute, Mohamed Salah scored the third goal. Then, in the 57th minute, Yago Ekitiqué, and in the 60th minute, Alexis Mac Allister scored again making a double and raised the score to 5:0. In the 90+1st minute of the game, Federico Chiesa scored, making the scoreboard 6:0.
It should be noted that "Qarabağ" ranked 22nd in the tournament table and advanced to the next round.