Bakıda keçirilən UFC turnirində Azərbaycan təmsilçisi Fərman Həsənov uğurlu çıxışı ilə yadda qalıb. Həsənov rəqibi Erik Nolana qarşı üstün performans nümayiş etdirərək hakimlərin yekdil qərarı ilə qələbə qazanıb.
Medianews.az xəbər verir ki, döyüşdən sonra mətbuat konfransında jurnalistlərin suallarını cavablandıran idmançı qarşılaşmanın planlaşdırdığı kimi keçdiyini bildirib.
Döyüşöncəsi məşqçisi İbrahim müəllimin ona verdiyi tövsiyələr barədə danışmaq istəməyən Həsənov bunun müəllimlə tələbə arasında qalan məsələ olduğunu deyib.
Təmsilçimiz daha ehtiyatlı döyüşməsinin taktiki planın bir hissəsi olduğunu vurğulayıb: “Rəqib yaxşı hazırlaşmışdı. Üç raundun üçünü də qələbə ilə bitirdik, kontrol bizdə oldu və hər şey plandakı kimi getdi”.
Fərman Həsənov həmçinin UFC ilə 4 döyüşlük müqaviləsinin olduğunu açıqlayıb. İngilis dilini UFC-yə qoşulduqdan sonra deyil, daha əvvəl öyrəndiyini deyən döyüşçü son üç ildə mütəmadi olaraq ABŞ-a səfər etdiyini və amerikalı müəllimdən dərs aldığını bildirib.
Qələbəsini Vətəninə və Azərbaycan xalqına həsr etdiyini söyləyən Həsənov, UFC Bakı turnirində çıxış edən digər təmsilçimiz Tofiq Musayev barədə də danışıb. O, həmyerlisinin uğur qazanacağına inandığını ifadə edərək, “Bizə qələbə yaraşır” deyə vurğulayıb.

Medianews.az reports that after the fight, during the press conference, the athlete answered journalists' questions and stated that the match went as planned.
Həsənov, who did not want to talk about the advice given to him by his coach Ibrahim before the fight, said that it was a matter between teacher and student.
Our representative emphasized that fighting more cautiously was part of the tactical plan: “The opponent was well prepared. We finished all three rounds with a victory, we controlled the fight, and everything went according to plan.”
Fərman Həsənov also revealed that he has a four-fight contract with the UFC. He said that he learned English not after joining the UFC, but earlier, and that over the last three years he regularly visited the USA and took lessons from an American teacher.
Həsənov, who dedicated his victory to his Homeland and the Azerbaijani people, also spoke about another representative participating in the UFC Baku tournament, Tofiq Musayev. He expressed his belief that his fellow citizen will succeed, emphasizing, “Victory suits us.”