Bakıda keçirilən UFC turnirində Azərbaycan təmsilçisi Fərman Həsənov uğurlu çıxışı ilə yadda qalıb. Həsənov rəqibi Erik Nolana qarşı üstün performans nümayiş etdirərək hakimlərin yekdil qərarı ilə qələbə qazanıb.
Medianews.az xəbər verir ki, döyüşdən sonra mətbuat konfransında jurnalistlərin suallarını cavablandıran idmançı qarşılaşmanın planlaşdırdığı kimi keçdiyini bildirib.
Döyüşöncəsi məşqçisi İbrahim müəllimin ona verdiyi tövsiyələr barədə danışmaq istəməyən Həsənov bunun müəllimlə tələbə arasında qalan məsələ olduğunu deyib.
Təmsilçimiz daha ehtiyatlı döyüşməsinin taktiki planın bir hissəsi olduğunu vurğulayıb: “Rəqib yaxşı hazırlaşmışdı. Üç raundun üçünü də qələbə ilə bitirdik, kontrol bizdə oldu və hər şey plandakı kimi getdi”.
Fərman Həsənov həmçinin UFC ilə 4 döyüşlük müqaviləsinin olduğunu açıqlayıb. İngilis dilini UFC-yə qoşulduqdan sonra deyil, daha əvvəl öyrəndiyini deyən döyüşçü son üç ildə mütəmadi olaraq ABŞ-a səfər etdiyini və amerikalı müəllimdən dərs aldığını bildirib.
Qələbəsini Vətəninə və Azərbaycan xalqına həsr etdiyini söyləyən Həsənov, UFC Bakı turnirində çıxış edən digər təmsilçimiz Tofiq Musayev barədə də danışıb. O, həmyerlisinin uğur qazanacağına inandığını ifadə edərək, “Bizə qələbə yaraşır” deyə vurğulayıb.

На турнире UFC, прошедшем в Баку, представитель Азербайджана Фарман Гасанов запомнился успешным выступлением. Гасанов продемонстрировал превосходную игру против соперника Эрика Нолана и одержал победу единогласным решением судей.
Medianews.az сообщает, что на пресс-конференции после боя спортсмен ответил на вопросы журналистов и заявил, что поединок прошел так, как было запланировано.
Гасанов не захотел рассказывать о советах тренера Ибрагима перед боем, отметив, что это личное дело между учителем и учеником.
Наш представитель подчеркнул, что более осторожная тактика боя была частью плана: «Соперник хорошо подготовился. Мы выиграли все три раунда, контроль был у нас, и все прошло по плану».
Фарман Гасанов также раскрыл, что у него имеется контракт с UFC на 4 боя. Боец сообщил, что он выучил английский язык не после присоединения к UFC, а еще раньше, а за последние три года регулярно ездил в США и брал уроки у американского тренера.
Он посвятил свою победу Родине и азербайджанскому народу, а также рассказал о другом участнике бакинского турнира UFC, Тофиге Мусаеве. Выразив веру в успех земляка, он подчеркнул: «Победа нам к лицу».