“Bir ay toya getməsən, acından ölənin birisən!”
Gənc ifaçılar incəsənəti lap qara günə qoyublar. Böyük-kiçik bilmirlər. Ağzılarına gələni danışırlar. Nə sözün varsa, keç kənarda danış. Özünü bir az ələ al. Sonra öz eybini onsuz da anlayacaq".
Bu sözləri Əməkdar artist Gövhər Rzayeva "Günə uğurla" verilişində deyib. O, bu yaxınlarda verilişlərin birində yaşanan qalmaqala görə xəcalət çəkdiyini bildirib:
"Srağagün bir verilişə baxdım, xəcalət çəkdim. O yerə çatdırmayın. Bizə xalq baxır, onlardan çörək yeyirik. Allaha and olsun, səni bir ay toya aparmasalar, acından ölənin birisən! Niyə fironluq edirsən axı?".
Qeyd edək ki, bir neçə gün əvvəl "Tarixin bir günü" verilişində xoşagəlməz hadisə yaşanmışdı. (Axşam.az)

Молодые исполнители довели искусство до совсем плохого состояния. Большие и маленькие ничего не понимают. Говорят что попало. Если у тебя есть что сказать, иди и говори это где-то в другом месте. Возьми себя в руки. Потом и так поймёшь свои недостатки".
Эти слова заслуженная артистка Говхар Рзаева сказала в программе "Удачи Дню". Она призналась, что недавно стыдилась из-за скандала, произошедшего в одной из передач:
"Недавно посмотрела одну передачу и стыдно стало. Не доводите до такого. Народ на нас смотрит, от них мы живём. Клянусь Богом, если тебя не возьмут на свадьбу хотя бы месяц, ты голодная умрёшь! Почему же ты ведёшь себя царственно?".
Отметим, что несколько дней назад в программе "Один день истории" произошёл неприятный инцидент. (Axşam.az)