Bill Qeytsdən Epştein etirafı: "Onunla vaxt keçirmək böyük bir səhv idi"
Bill Qeyts verdiyi son müsahibəsində Ceffri Epştein ilə görüşdüyünü təsdiqləyib, lakin bu münasibətlərin yalnız xeyriyyəçilik və qlobal sağlamlıq layihələri çərçivəsində olduğunu müdafiə edib. O, keçmişdə atdığı bu addıma görə peşman olduğunu dilə gətirib.
Milli.Az xəbər verir ki, Bill Qeytsin sözlərinə görə, o, Epştein ilə 2011-ci ildə tanış olub. Milyarder bu tanışlığın səbəbini Epşteinin ətrafında çox sayda zəngin insanın olması və qlobal sağlamlıq layihələri üçün böyük ianələr toplaya biləcəyi vədi ilə əlaqələndirib. Qeyts təxminən üç il ərzində bir neçə şam yeməyində iştirak etdiyini bildirib.
Qeyts Epşteinin pedofiliya və qanunsuz işlərlə tanınan özəl adasına heç vaxt getmədiyini vurğulayıb. Onun vasitəsilə hər hansı bir qadınla tanış olmadığını deyib.
Epşteinin e-poçt hesabında Qeytsin qadınlarla görüş təşkil etməsinə dair tapılan layihə (draft) mesajların tamamilə yalan olduğunu və Epştein tərəfindən uydurulduğunu iddia edib.
Qeytsin həyat yoldaşı Melinda French Qeyts bildirib ki, Epştein və çevrəsindəki insanların hərəkətlərinə görə cəmiyyət qarşısında o deyil, birbaşa bu işdə adı keçənlər cavab verməlidir. Bu açıqlama Bill Qeytsin üzərindəki ictimai təzyiqi daha da artırıb.
Milyarder iş adamı Epşteinin əsl siması ortaya çıxdıqca onu tanıdığına peşman olanların sayının çox olduğunu qeyd edib: "Onunla vaxt keçirmək böyük bir səhv idi. Onu tanıdığına görə peşman olan tək mən deyiləm".

Bill Gates' confession about Epstein: "Spending time with him was a big mistake"
In his latest interview, Bill Gates confirmed that he had met Jeffrey Epstein, but defended that these relationships were only within the framework of philanthropy and global health projects. He expressed regret for this action he took in the past.
According to Milli.Az, Bill Gates said that he met Epstein in 2011. The billionaire attributed the reason for this acquaintance to the large number of wealthy people around Epstein and the promise that he could raise large donations for global health projects. Gates said he attended several dinners over about three years.
Gates emphasized that he never went to Epstein's private island, which is known for pedophilia and illegal activities. He said he did not meet any women through him.
He claimed that the draft messages found in Epstein’s email account about Gates arranging meetings with women were completely false and fabricated by Epstein.
Bill Gates's wife, Melinda French Gates, stated that society should hold directly accountable those named in the actions of Epstein and his circle, not herself. This statement has further increased public pressure on Bill Gates.
The billionaire businessman noted that as the true face of Epstein emerged, many regretted knowing him: "Spending time with him was a big mistake. I am not the only one who regrets knowing him."