"Azərbaycan mediası WUF13-də peşəkarlığını bir daha nümayiş etdirdi" -
Medianın İnkişafı Agentliyi (MEDİA) Azərbaycan mediasının BMT-nin Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun 13-cü sessiyası – WUF13 çərçivəsindəki fəaliyyətini yüksək qiymətləndirib.
Medianews.az xəbər verir ki, bunu MEDİA-nın İcraçı direktorunun müavini Natiq Məmmədli jurnalistlərə açıqlamasında bildirib.
O qeyd edib ki, forum müddətində ən fəal və dinamik müzakirələrin aparıldığı əsas məkanlardan biri newsroomlar olub. Natiq Məmmədlinin sözlərinə görə, Azərbaycan mediası COP29 zamanı nümayiş etdirdiyi peşəkar fəaliyyəti WUF13-də də uğurla davam etdirib:
“İstər yerli, istərsə də beynəlxalq auditoriyaya forumla bağlı mühüm mesajların çatdırılmasında Azərbaycan mediası etibarlı informasiya mənbəyi kimi çıxış etdi”.
MEDİA rəsmisi vurğulayıb ki, Azərbaycan mediası son illərdə beynəlxalq tədbirlərin işıqlandırılması sahəsində ciddi və unikal təcrübə qazanıb. O hesab edir ki, bu təcrübə gələcəkdə jurnalistlərin peşəkarlıq səviyyəsinin daha da yüksəlməsinə mühüm töhfə verəcək.
Natiq Məmmədli newsroomlarda müşahidə olunan intensiv fəaliyyəti xüsusi qeyd edərək, jurnalistlərə təşəkkürünü bildirib:
“Azərbaycan mediası COP29-da olduğu kimi, WUF13 çərçivəsində də üzərinə düşən peşəkar missiyanı yüksək səviyyədə yerinə yetirdi”.

The Media Development Agency (MEDIA) highly appreciated the activity of Azerbaijani media within the framework of the 13th session of the UN World Urban Forum – WUF13.
Medianews.az reports that this was stated by the Deputy Executive Director of MEDIA, Natiq Mammadli, in his statement to journalists.
He noted that one of the main venues during the forum period where the most active and dynamic discussions were held was the newsrooms. According to Natiq Mammadli, Azerbaijani media successfully continued the professional activity it demonstrated during COP29 at WUF13 as well:
“Both for the local and international audience, Azerbaijani media acted as a reliable source of information in delivering important messages related to the forum.”
The MEDIA official emphasized that Azerbaijani media has gained serious and unique experience in recent years in covering international events. He believes that this experience will contribute significantly to further enhancing the professional level of journalists in the future.
Natiq Mammadli specially noted the intensive activity observed in the newsrooms and expressed his gratitude to the journalists:
“As it was at COP29, Azerbaijani media fulfilled its professional mission at a high level within the framework of WUF13 as well.”