Turistlər Gürcüstanda nə qədər xərc çəkir?
2025-ci ilin üçüncü rübündə (iyul-sentyabr ayları) Gürcüstanı 3 milyon əcnəbi ziyarət edib, onlar 6,2 milyard lari (3,9 milyard manat) xərcləyib.
Medianews.az bildirir ki, ziyarətçilərin 58,7 faizi istirahət və əyləncəyə, 20,7 faizi qohumlara və dostlara baş çəkməyə, 3,1 faizi alış-verişə gəlib.
Ölkəyə ayaq basanların 4,2 faizinin gəlişi işgüzar səfər, 12,2 faizinin gəlişi başqa ölkəyə keçid, 1 faizinin gəlişi başqa məqsədli səfər kimi rəsmiləşib.
Ən çox turistin Rusiyadan (ümumi turistlərin 26,1 faizi), Türkiyədən (16,5 faiz) və Ermənistandan (11,8 faiz) gəldiyi xəbər verilir.

Во третьем квартале 2025 года (июль-сентябрь) Грузию посетили 3 миллиона иностранных граждан, которые потратили 6,2 миллиарда лари (3,9 миллиарда манатов).
Medianews.az сообщает, что 58,7% посетителей приехали для отдыха и развлечений, 20,7% — чтобы навестить родных и друзей, 3,1% — для совершения покупок.
Прибывшие в страну на 4,2% оформлены как деловые поездки, 12,2% — как транзит через страну в другую, 1% — как поездки с другой целью.
Сообщается, что большинство туристов прибыли из России (26,1% от общего числа туристов), Турции (16,5%) и Армении (11,8%).