"Kızılcık Şerbeti" serialının prodüseri Faruk Turqut layihədən ayrılan aktrisalar Sıla Türkoğlu və Müjde Uzmanla bağlı diqqətçəkən iddialar səsləndirib.
Turqut Sıla Türkoğlunun serialdan ayrılmasının səbəbinin aldığı qonorarla bağlı narazılıq olduğunu iddia edib.
"Özünə bərabər hesab etdiyi aktyorların daha yüksək məbləğ qazandığını görəndə serialdan ayrıldı. "Mən 3 lirəyə çəkilirəm, onlar isə 7 lirəyə" deyirdi" deyə, prodüser bildirib.
Faruk Turqut həmçinin aktrisa Müjde Uzmanın serialdan ayrılma səbəbinə də toxunaraq, onun canlandırdığı obrazın "mühafizəkar və dindar bir kişinin məşuqəsi" olmasını daha davam etdirmək istəmədiyini irəli sürüb.
Bu iddialardan sonra Sıla Türkoğlunun menecerlik şirkəti açıqlama yayaraq səsləndirilən fikirləri təkzib edib.
Bəyanatda bildirilib ki, aktrisanın "Kızılcık Şerbeti" layihəsindən ayrılması heç vaxt maddi səbəblərlə bağlı olmayıb.
"Aktrisanın "Kızılcık Şerbeti" layihəsindən ayrılma səbəbi iddia edildiyi kimi maddi amillər deyil. Bu qərar tamamilə peşəkar prinsiplər və sağlam iş mühitində çalışmaq istəyi ilə əlaqədar verilib" deyə, açıqlamada vurğulanıb. (Axşam.az)

Продюсер сериала "Брусничный морс" Фарук Тургуют выдвинул громкие заявления относительно актрис Сылы Тюркоглу и Мюджде Узман, покинувших проект.
Тургуют утверждает, что причиной ухода Сылы Тюркоглу из сериала стало недовольство размером получаемого гонорара.
«Она ушла из сериала, увидев, что актеры, которых она считает равными себе, получают более высокие гонорары. Она говорила: „Я снимаюсь за 3 лиры, а они — за 7“», — сообщил продюсер.
Фарук Тургуют также затронул причину ухода актрисы Мюджде Узман, предполагая, что она не хотела дальше играть роль „любовницы консервативного и религиозного мужчины“.
После этих заявлений менеджерская компания Сылы Тюркоглу опубликовала опровержение, в котором отвергла высказанные доводы.
В заявлении было подчеркнуто, что уход актрисы из проекта «Брусничный морс» ни в коем случае не был связан с финансовыми причинами.
«Причина ухода актрисы из проекта „Брусничный морс“ не связана с материальными факторами, как утверждается. Это решение было принято исключительно на основе профессиональных принципов и стремления работать в здоровой рабочей среде», — подчеркивается в заявлении. (Axşam.az)