"Kızılcık Şerbeti" serialının prodüseri Faruk Turqut layihədən ayrılan aktrisalar Sıla Türkoğlu və Müjde Uzmanla bağlı diqqətçəkən iddialar səsləndirib.
Turqut Sıla Türkoğlunun serialdan ayrılmasının səbəbinin aldığı qonorarla bağlı narazılıq olduğunu iddia edib.
"Özünə bərabər hesab etdiyi aktyorların daha yüksək məbləğ qazandığını görəndə serialdan ayrıldı. "Mən 3 lirəyə çəkilirəm, onlar isə 7 lirəyə" deyirdi" deyə, prodüser bildirib.
Faruk Turqut həmçinin aktrisa Müjde Uzmanın serialdan ayrılma səbəbinə də toxunaraq, onun canlandırdığı obrazın "mühafizəkar və dindar bir kişinin məşuqəsi" olmasını daha davam etdirmək istəmədiyini irəli sürüb.
Bu iddialardan sonra Sıla Türkoğlunun menecerlik şirkəti açıqlama yayaraq səsləndirilən fikirləri təkzib edib.
Bəyanatda bildirilib ki, aktrisanın "Kızılcık Şerbeti" layihəsindən ayrılması heç vaxt maddi səbəblərlə bağlı olmayıb.
"Aktrisanın "Kızılcık Şerbeti" layihəsindən ayrılma səbəbi iddia edildiyi kimi maddi amillər deyil. Bu qərar tamamilə peşəkar prinsiplər və sağlam iş mühitində çalışmaq istəyi ilə əlaqədar verilib" deyə, açıqlamada vurğulanıb. (Axşam.az)

The producer of the "Kızılcık Şerbeti" series, Faruk Turqut, made striking claims regarding the actresses Sıla Türkoğlu and Müjde Uzman who left the project.
Turqut claimed that the reason for Sıla Türkoğlu leaving the series was dissatisfaction with the salary she received.
"After seeing that actors she considered equal to herself earned higher amounts, she left the series. She was saying, 'I shoot for 3 liras, but they get 7 liras,'" said the producer.
Faruk Turqut also touched upon the reason for actress Müjde Uzman leaving the series, suggesting that she did not want to continue portraying a character who was "the mistress of a conservative and religious man."
Following these claims, Sıla Türkoğlu's management company released a statement denying the expressed opinions.
The statement noted that the actress's departure from the "Kızılcık Şerbeti" project was never due to financial reasons.
"The reason for the actress leaving the 'Kızılcık Şerbeti' project is not financial as claimed. This decision was made entirely based on professional principles and the desire to work in a healthy work environment," the statement emphasized. (Axşam.az)