Bakıda qaçırdığı "London Taksi"ni Binəqədi Rayon İcra Hakimiyyətinin həyətində saxlayan şəxs həbs olunub.
Medianews.az xəbər verir ki, 1986-cı ildə Qazaxıstan Respublikasının Şevçenko şəhərində anadan olmuş, Azərbaycan Respublikası vətəndaşı F.H. barəsində Cinayət Məcəlləsinin 177.2.4 və 185.2.2-ci maddələri ilə açılan cinayət işinə məhkəmədə baxılıb.
Məlum olub ki, təqsirləndirilən şəxs narkotik vasitənin təsiri altında Bakı şəhəri, Xətai rayonu, Əbilov küçəsi ilə hərəkət etdiyi zaman "Niva" markalı "BL" dövlət qeydiyyat nişanlı maşının qapısının və baqajının açıq vəziyyətdə olduğunu, küçədə heç kimin olmadığını görərək avtomobilə əyləşib və onu işə salıb. 500 metr irəliyə sürdükdən sonra maşının oturacağının üzərində olan gödəkcənin cibindən 5280 manatı götürüb.
Hadisədən bir neçə gün sonra axşam saatlarında F.H. narkotik vasitənin təsiri altında Xətai rayonunda yol kənarında dayanmış tünd bənövşəyi rəngli "London Taksi" markalı, "NV" nömrə nişanlı avtomobili hərəkətə gətirərək Binəqədi rayonu, Azadlıq prospekti 179 ünvanında yerləşən Binəqədi Rayon İcra Hakimiyyətinin yanına sürüb. Təsiqləndirilən şəxsin yaşadığı ev sözügedən ərazidə olduğundan avtomoboli həmin əraziyə aparıb.
Məhkəmənin hökmü ilə ona 2 il 8 ay 28 gün müddətə azadlıqdan məhrum etmə cəzası təyin edilib. Təqsirləndirilən şəxs cəzasını ümumi rejimli cəzaçəkmə müəssisəsində çəkəcək. Qaynarinfo.az

The person who kept the "London Taxi" he kidnapped in Baku in the yard of Binagadi District Executive Power has been arrested.
Medianews.az reports that F.H., born in 1986 in Shevchenko city of the Republic of Kazakhstan and a citizen of the Republic of Azerbaijan, has been tried in court on a criminal case opened under Articles 177.2.4 and 185.2.2 of the Criminal Code.
It was revealed that the accused, under the influence of narcotic substances, while moving on Abilov street in Khatai district of Baku city, saw that the door and trunk of the "Niva" brand car with the license plate "BL" were open and no one was on the street, sat in the car and turned it on. After driving 500 meters forward, he took 5280 manats from the pocket of the jacket on the car seat.
A few days after the incident, in the evening hours, F.H., under the influence of narcotic substances, started a dark purple "London Taxi" brand car with the license plate "NV" which was parked on the roadside in Khatai district and drove it to the vicinity of Binagadi District Executive Power located at Azadliq avenue 179 in Binagadi district. Since the accused's residence was located in the aforementioned area, he took the car there.
By the court's verdict, he was sentenced to 2 years 8 months and 28 days of imprisonment. The accused will serve his sentence in a general regime penal institution. Qaynarinfo.az