Bakıda qaçırdığı "London Taksi"ni Binəqədi Rayon İcra Hakimiyyətinin həyətində saxlayan şəxs həbs olunub.
Medianews.az xəbər verir ki, 1986-cı ildə Qazaxıstan Respublikasının Şevçenko şəhərində anadan olmuş, Azərbaycan Respublikası vətəndaşı F.H. barəsində Cinayət Məcəlləsinin 177.2.4 və 185.2.2-ci maddələri ilə açılan cinayət işinə məhkəmədə baxılıb.
Məlum olub ki, təqsirləndirilən şəxs narkotik vasitənin təsiri altında Bakı şəhəri, Xətai rayonu, Əbilov küçəsi ilə hərəkət etdiyi zaman "Niva" markalı "BL" dövlət qeydiyyat nişanlı maşının qapısının və baqajının açıq vəziyyətdə olduğunu, küçədə heç kimin olmadığını görərək avtomobilə əyləşib və onu işə salıb. 500 metr irəliyə sürdükdən sonra maşının oturacağının üzərində olan gödəkcənin cibindən 5280 manatı götürüb.
Hadisədən bir neçə gün sonra axşam saatlarında F.H. narkotik vasitənin təsiri altında Xətai rayonunda yol kənarında dayanmış tünd bənövşəyi rəngli "London Taksi" markalı, "NV" nömrə nişanlı avtomobili hərəkətə gətirərək Binəqədi rayonu, Azadlıq prospekti 179 ünvanında yerləşən Binəqədi Rayon İcra Hakimiyyətinin yanına sürüb. Təsiqləndirilən şəxsin yaşadığı ev sözügedən ərazidə olduğundan avtomoboli həmin əraziyə aparıb.
Məhkəmənin hökmü ilə ona 2 il 8 ay 28 gün müddətə azadlıqdan məhrum etmə cəzası təyin edilib. Təqsirləndirilən şəxs cəzasını ümumi rejimli cəzaçəkmə müəssisəsində çəkəcək. Qaynarinfo.az

В Бинагадинском районе арестован человек, который удерживал похищенное "Лондон Такси" во дворе Исполнительной власти района Бинагяди.
Как сообщает Medianews.az, суд рассмотрел уголовное дело против Ф.Х., гражданина Азербайджанской Республики, родившегося в 1986 году в городе Шевченко Республики Казахстан, по статьям 177.2.4 и 185.2.2 Уголовного кодекса.
Установлено, что обвиняемый, находясь под воздействием наркотического вещества, когда ехал по улице Абилова города Баку, района Хатаи, заметил, что дверь и багажник автомобиля марки "Нива" с гос. номером "BL" были открыты, а на улице никого не было. Он сел в автомобиль и завёл его. Проехав 500 метров, он взял из кармана куртки, лежащей на сидении машины, сумму в 5280 манат.
Через несколько дней вечером, находясь под воздействием наркотического вещества, Ф.Х. завёл стоящий у обочины темно-фиолетовый автомобиль марки "Лондон Такси" с номером "NV" в районе Хатаи и проехал его к исполкому Бинагадинского района по адресу проспект Азадлыг 179. Поскольку дом обвиняемого находился в этом районе, он привёл автомобиль именно туда.
Согласно приговору суда, ему назначено наказание в виде лишения свободы на срок 2 года 8 месяцев 28 дней. Обвиняемый будет отбывать наказание в учреждении общего режима. Qaynarinfo.az