Asiyada yeni estetik çılğınlıq:
Cənubi Koreya başda olmaqla, Asiyada "Elf qulağı" estetik proseduruna maraq sürətlə artır. Qulaqların daha qabarıq görünməsinə imkan verən dolğu və lent tətbiqlərinin xüsusilə də üzü daha kiçik və daha mütənasib göstərdiyinə inanılır və bu səbəbdən şəbəkələrdə yeni gözəllik trendinə çevrilib.
Məlumata görə, trend Çin, Yaponiya və Cənubi Koreyada yayılıb. Lakin ən uzunmüddətli təsirini Cənubi Koreyada göstərib.
Prosedur zamanı qulaq qığırdağının müəyyən bölgələrinə hialuron turşusu dolğusu inyeksiya edilir. Beləliklə də qulaqlar daha dik, daha qabarıq və üzün hər iki tərəfində daha nəzərəçarpan hala gəlir.
Cənubi Koreyanın Daequ şəhərində çalışan plastik cərrah bəzi günlərdə 20-yə qədər "Elf qulağı" inyeksiyası etdiyini bildirib.
Həkimin sözlərinə görə, prosedur sürətli şəkildə həyata keçirilir və nəticələr qısa müddətdə nəzərə çarpır. Bu səbəbdən də prosedur artıq yalnız gözəllik deyil, həm də yaşlanmağa qarşı kiçik toxunuşlar arasında da yer alır.
Trend böyüdükcə daha az müdaxilə tələb edən variantlar da ortaya çıxıb. Dolğu inyeksiyaları ilə yanaşı, qulaqların arxasına yerləşdirilən xüsusi lentlər də populyarlaşıb. Bu lentlər qulaqları müvəqqəti olaraq önə doğru itələyərək, oxşar görünüş yaradır.
Mütəxəssislərin fikrincə, "Elf qulaqları" trendini sadəcə qulaq problemi kimi görmək doğru olmazdı. Burada əsl məqsəd üzü daha kiçik və daha balanslı göstərməkdir./oxu.az

В Южной Корее и других странах Азии стремительно растет интерес к эстетической процедуре «эльфийские уши». Считается, что применение филлеров и пластырей, позволяющих ушам выглядеть более объемно, особенно делает лицо более маленьким и пропорциональным, и по этой причине это стало новым трендом красоты в социальных сетях.
По информации, тренд приобрел популярность в Китае, Японии и Южной Корее. Однако наиболее продолжительный эффект проявился именно в Южной Корее.
Во время процедуры в определённые участки ушного хряща инъецируется гиалуроновая кислота. Таким образом, уши становятся более торчащими, объемными и более заметными с обеих сторон лица.
Пластический хирург из города Тэгу в Южной Корее сообщил, что в некоторые дни делает до 20 инъекций «эльфийских ушей».
По словам врача, процедура проводится быстро, а результаты становятся заметны в короткие сроки. Поэтому процедура сейчас считается не только красивой, но и является небольшой помощью в борьбе со старением.
По мере роста тренда появились варианты, требующие менее инвазивного вмешательства. Помимо инъекций, набирают популярность специальные ленты, которые размещаются за ушами. Эти ленты временно приподнимают уши вперед, создавая похожий эффект.
По мнению специалистов, нельзя рассматривать тренд «эльфийских ушей» просто как проблему с ушами. Главная цель здесь — сделать лицо более маленьким и сбалансированным.