Asiyada yeni estetik çılğınlıq:
Cənubi Koreya başda olmaqla, Asiyada "Elf qulağı" estetik proseduruna maraq sürətlə artır. Qulaqların daha qabarıq görünməsinə imkan verən dolğu və lent tətbiqlərinin xüsusilə də üzü daha kiçik və daha mütənasib göstərdiyinə inanılır və bu səbəbdən şəbəkələrdə yeni gözəllik trendinə çevrilib.
Məlumata görə, trend Çin, Yaponiya və Cənubi Koreyada yayılıb. Lakin ən uzunmüddətli təsirini Cənubi Koreyada göstərib.
Prosedur zamanı qulaq qığırdağının müəyyən bölgələrinə hialuron turşusu dolğusu inyeksiya edilir. Beləliklə də qulaqlar daha dik, daha qabarıq və üzün hər iki tərəfində daha nəzərəçarpan hala gəlir.
Cənubi Koreyanın Daequ şəhərində çalışan plastik cərrah bəzi günlərdə 20-yə qədər "Elf qulağı" inyeksiyası etdiyini bildirib.
Həkimin sözlərinə görə, prosedur sürətli şəkildə həyata keçirilir və nəticələr qısa müddətdə nəzərə çarpır. Bu səbəbdən də prosedur artıq yalnız gözəllik deyil, həm də yaşlanmağa qarşı kiçik toxunuşlar arasında da yer alır.
Trend böyüdükcə daha az müdaxilə tələb edən variantlar da ortaya çıxıb. Dolğu inyeksiyaları ilə yanaşı, qulaqların arxasına yerləşdirilən xüsusi lentlər də populyarlaşıb. Bu lentlər qulaqları müvəqqəti olaraq önə doğru itələyərək, oxşar görünüş yaradır.
Mütəxəssislərin fikrincə, "Elf qulaqları" trendini sadəcə qulaq problemi kimi görmək doğru olmazdı. Burada əsl məqsəd üzü daha kiçik və daha balanslı göstərməkdir./oxu.az

Interest in the "Elf ear" aesthetic procedure is rapidly increasing in Asia, especially in South Korea. Filler and tape applications that allow the ears to appear more prominent are believed to make the face look smaller and more proportionate, and for this reason, it has turned into a new beauty trend on social media.
According to the information, the trend has spread in China, Japan, and South Korea. However, it has shown the longest-lasting effect in South Korea.
During the procedure, hyaluronic acid filler is injected into certain areas of the ear cartilage. Thus, the ears become more upright, more prominent, and more noticeable on both sides of the face.
A plastic surgeon working in the city of Daegu, South Korea, stated that on some days he performs up to 20 "Elf ear" injections.
According to the doctor, the procedure is carried out quickly and the results are noticeable in a short time. For this reason, the procedure is no longer just about beauty but also among small touches against aging.
As the trend grows, options requiring less intervention have also emerged. Along with filler injections, special tapes placed behind the ears have become popular. These tapes temporarily push the ears forward, creating a similar appearance.
Experts believe it would not be correct to see the "Elf ears" trend simply as an ear problem. The real goal here is to make the face appear smaller and more balanced./oxu.az