İranın İslam İnqilabı Keşikçiləri Korpusu (SEPAH) ali dini lider Əli Xameneinin öldürülməsi ilə bağlı intiqam alınacağını vəd edib.
Axar.az "Tasnim"ə istinadən xəbər verir ki, bu barədə SEPAH-ın bəyanatında qeyd olunub.
"İran millətinin intiqam əli Xameneinin qatillərini ağır, qəti və peşmanedici şəkildə cəzalandırmaq üçün onların yaxasından əl çəkməyəcək", - məlumatda bildirilib.
Təşkilat ali dini liderin öldürülməsinin aşkar dini, əxlaqi, hüquqi və beynəlxalq normaların pozulması kimi dəyərləndirib.
İran hökuməti də Xameneinin ölümü ilə bağlı yaydığı bəyanatda cinayətkarların cəzasız qalmayacağını açıqlayıb.
"İslam ümmətinin və dünya azadlıqsevərlərinin dəstəyi ilə bu böyük cinayətin icraçılarını və sifarişçilərini peşman edəcəyik", - hökumət bəyanatında qeyd olunub.
Xatırladaq ki, ABŞ və İsrailin İrana hücumları nəticəsində İranın Dövlət Xəbər Agentliyi Əli Xameneinin öldürüldüyünü təsdiqləyib. Daha əvvəl ABŞ Prezidenti Donald Tramp Xameneinin öldürüldüyünü açıqlamışdı.

Khamenei will be avenged! -
The Islamic Revolutionary Guard Corps (IRGC) of Iran has promised to take revenge for the killing of Supreme Leader Ali Khamenei.
According to Axar.az, quoting "Tasnim," this was stated in a declaration by the IRGC.
"The hand of revenge of the Iranian nation will not let go of the killers of Khamenei until they are severely, decisively, and regretfully punished," the statement said.
The organization considered the killing of the Supreme Leader as a clear violation of religious, moral, legal, and international norms.
The Iranian government also announced in a statement regarding Khamenei's death that the criminals will not go unpunished.
"With the support of the Islamic Ummah and freedom-loving people of the world, we will make the perpetrators and masterminds of this great crime regret their actions," the government statement said.
It should be recalled that as a result of attacks by the US and Israel on Iran, Iran's State News Agency confirmed the killing of Ali Khamenei. Previously, US President Donald Trump had announced Khamenei's death.