İranın İslam İnqilabı Keşikçiləri Korpusu (SEPAH) ali dini lider Əli Xameneinin öldürülməsi ilə bağlı intiqam alınacağını vəd edib.
Axar.az "Tasnim"ə istinadən xəbər verir ki, bu barədə SEPAH-ın bəyanatında qeyd olunub.
"İran millətinin intiqam əli Xameneinin qatillərini ağır, qəti və peşmanedici şəkildə cəzalandırmaq üçün onların yaxasından əl çəkməyəcək", - məlumatda bildirilib.
Təşkilat ali dini liderin öldürülməsinin aşkar dini, əxlaqi, hüquqi və beynəlxalq normaların pozulması kimi dəyərləndirib.
İran hökuməti də Xameneinin ölümü ilə bağlı yaydığı bəyanatda cinayətkarların cəzasız qalmayacağını açıqlayıb.
"İslam ümmətinin və dünya azadlıqsevərlərinin dəstəyi ilə bu böyük cinayətin icraçılarını və sifarişçilərini peşman edəcəyik", - hökumət bəyanatında qeyd olunub.
Xatırladaq ki, ABŞ və İsrailin İrana hücumları nəticəsində İranın Dövlət Xəbər Agentliyi Əli Xameneinin öldürüldüyünü təsdiqləyib. Daha əvvəl ABŞ Prezidenti Donald Tramp Xameneinin öldürüldüyünü açıqlamışdı.

Месть Хаменеи будет отомщена! -
Корпус стражей исламской революции Ирана (СЕПАХ) пообещал отомстить за убийство высшего религиозного лидера Али Хаменеи.
Как сообщает Axar.az со ссылкой на "Tasnim", об этом говорится в заявлении СЕПАХа.
"Рука возмездия иранского народа не отстанет от убийц Хаменеи, чтобы наказать их тяжело, решительно и дающим повод к раскаянию образом", - говорится в сообщении.
Организация оценила убийство высшего религиозного лидера как явное нарушение религиозных, моральных, правовых и международных норм.
Правительство Ирана также заявило в своем заявлении по поводу смерти Хаменеи, что преступники не останутся безнаказанными.
"При поддержке исламской уммы и свободолюбивых народов мира мы заставим раскаяться исполнителей и организаторов этого великого преступления", - говорится в заявлении правительства.
Напомним, что в результате нападений США и Израиля на Иран Государственное информационное агентство Ирана подтвердило смерть Али Хаменеи. Ранее президент США Дональд Трамп объявил о смерти Хаменеи.