Ukrayna Pokrovsk şəhərinin mərkəzini rus hərbçilərindən təmizlədi
Ukraynalı müdafiəçilər Pokrovsk şəhərinin mərkəzində mövqelərini qoruyub saxlayırlar və Rusiya hərbçilərini dəmiryol vağzalı, pedaqoji texnikum və “Sobornı” meydanı ətrafındakı ərazilərdən təmizləyiblər. Ruslar şəhərdə möhkəmlənə bilmirlər.
AZƏRTAC xəbər verir ki, bu barədə Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin 7-ci Hava Desant Hücum Korpusu teleqram kanalında məlumat yayıb.
"Ukrayna müdafiə qüvvələri düşməni saxlayır və Pokrovskda rusları məhv etmək üçün axtarış-zərbə əməliyyatları aparır. Şəhərin mərkəzində mövqelərimiz qorunur, atışmalar davam edir, düşmən mövqe tuta bilmir", - Hava Desant Hücum Korpusu bildirib.
Hücum qrupları 7-ci Hava Desant Hücum Korpusunun məsuliyyət bölgəsindəki digər bölmələrlə əməkdaşlıq edərək, şəhərin mərkəzində düşməni məhv etmək üçün yerləşdirilməyə davam edir.
Qeyd olunur ki, bu, şəhərin şimal hissəsində Rusiya ordusunun öz qüvvələrini artırmaq cəhdlərinin qarşısını almağa imkan verib. Dəmir yolu ilə şəhərin şimal hissəsinə keçmək cəhdləri Rusiya ordusunun maksimum itki verməsinə səbəb olur.
Xatırladaq ki, Pokrovsk şəhəri uzun müddətdir Donetsk vilayətində döyüşlərin mərkəzi olub. Rusiya əlverişsiz hava şəraitindən, xüsusən də sıx dumandan istifadə edərək Donetsk vilayətinin Pokrovsk şəhərinə nüfuz ediblər. Hazırda şəhərdə 300-dən çox rus hərbçisi var.

Украинские защитники удерживают позиции в центре города Покровск и очистили территории вокруг железнодорожного вокзала, педагогического техникума и площади "Соборная" от российских военнослужащих. Русские не могут укрепиться в городе.
Как сообщил АЗЕРТАДЖ, об этом рассказали в телеграм-канале 7-го Воздушно-десантного штурмового корпуса Вооружённых сил Украины.
"Украинские защитные силы удерживают врага и проводят поисково-ударные операции для уничтожения русских в Покровске. Наши позиции в центре города сохраняются, стрельба продолжается, враг не может занять позиции", — сообщили в Воздушно-десантном штурмовом корпусе.
Атакующие группы в сотрудничестве с другими подразделениями 7-го Воздушно-десантного штурмового корпуса продолжают размещаться для уничтожения врага в центре города.
Отмечается, что это позволяет предотвратить попытки российской армии усилить свои силы в северной части города. Попытки перехода через железную дорогу в северную часть города приводят к максимальным потерям российской армии.
Напомним, что город Покровск долгое время был центром боёв в Донецкой области. Россияне, используя неблагоприятные погодные условия, особенно густой туман, проникли в город Покровск Донецкой области. В настоящее время в городе находится более 300 российских военных.