Ukrayna Pokrovsk şəhərinin mərkəzini rus hərbçilərindən təmizlədi
Ukraynalı müdafiəçilər Pokrovsk şəhərinin mərkəzində mövqelərini qoruyub saxlayırlar və Rusiya hərbçilərini dəmiryol vağzalı, pedaqoji texnikum və “Sobornı” meydanı ətrafındakı ərazilərdən təmizləyiblər. Ruslar şəhərdə möhkəmlənə bilmirlər.
AZƏRTAC xəbər verir ki, bu barədə Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin 7-ci Hava Desant Hücum Korpusu teleqram kanalında məlumat yayıb.
"Ukrayna müdafiə qüvvələri düşməni saxlayır və Pokrovskda rusları məhv etmək üçün axtarış-zərbə əməliyyatları aparır. Şəhərin mərkəzində mövqelərimiz qorunur, atışmalar davam edir, düşmən mövqe tuta bilmir", - Hava Desant Hücum Korpusu bildirib.
Hücum qrupları 7-ci Hava Desant Hücum Korpusunun məsuliyyət bölgəsindəki digər bölmələrlə əməkdaşlıq edərək, şəhərin mərkəzində düşməni məhv etmək üçün yerləşdirilməyə davam edir.
Qeyd olunur ki, bu, şəhərin şimal hissəsində Rusiya ordusunun öz qüvvələrini artırmaq cəhdlərinin qarşısını almağa imkan verib. Dəmir yolu ilə şəhərin şimal hissəsinə keçmək cəhdləri Rusiya ordusunun maksimum itki verməsinə səbəb olur.
Xatırladaq ki, Pokrovsk şəhəri uzun müddətdir Donetsk vilayətində döyüşlərin mərkəzi olub. Rusiya əlverişsiz hava şəraitindən, xüsusən də sıx dumandan istifadə edərək Donetsk vilayətinin Pokrovsk şəhərinə nüfuz ediblər. Hazırda şəhərdə 300-dən çox rus hərbçisi var.

Ukraine cleared the center of Pokrovsk city of Russian soldiers.
Ukrainian defenders are holding their positions in the center of Pokrovsk city and have cleared Russian soldiers from the areas around the railway station, pedagogical technical school, and "Soborny" square. The Russians are unable to establish themselves in the city.
AZERTAC reports that this information was released on the Telegram channel of the 7th Airborne Assault Corps of the Armed Forces of Ukraine.
"Ukrainian defense forces are holding the enemy and conducting search and strike operations to destroy the Russians in Pokrovsk. Our positions in the city center are being held, firefights continue, and the enemy cannot hold ground," stated the Airborne Assault Corps.
Attack groups, in cooperation with other units in the responsibility zone of the 7th Airborne Assault Corps, continue to be deployed to eliminate the enemy in the city center.
It is noted that this has allowed preventing the Russian army’s attempts to strengthen its forces in the northern part of the city. Attempts to cross to the northern part of the city by railway lead to maximum losses for the Russian army.
It should be recalled that Pokrovsk city has long been a center of fighting in Donetsk region. Russia, using unfavorable weather conditions, especially dense fog, has infiltrated Pokrovsk city in Donetsk region. Currently, there are more than 300 Russian soldiers in the city.