Sabir Rüstəmxanlı qızı ilə Elçinin ayrılığından danışdı
Xalq şairi Sabir Rüstəmxanlı qızı Aydan Rüstəmxanlı ilə müğənni Elçin Cəfərovun münasibətlərindən danışıb.
Milli.Az xəbər verir ki, bu barədə S. Rüstəmxanlı "Həftənin qonağı" verilişində açıqlama verib. O, Elçinlə bağlı bunları söyləyib:
"Yaradıcı insan kimi ona hörmətim var. Amma yaradıcı insanların yaxşı ailə başçısı olması çətindir. Gərək bunu düşünsünlər. Ümumiyyətlə uşaqlarım seçimlərini özləri edib".
Xalq şairi qızı Elçinin boşanması haqda sualı belə cavablandırıb:
"Uşaqlarına baxırlar, əlaqələri, münasibətləri var. Rəsmiyyət hər şeyi həll etmir. Hələ heç nə deyə bilmərəm. İndiki uşaqların nə ayrılığı bilinir, nə də bir yerdə olmağı. O şeylərə qarışmıram, bu barədə danışmaq da istəmirəm".

Сабир Рустамханлы рассказал о расставании с дочерью Эльчин.
Народный поэт Сабир Рустамханлы рассказал о взаимоотношениях своей дочери Айдан Рустамханлы с певцом Элчином Джафаровым.
По информации Milli.Az, об этом С. Рустамханлы заявил в программе "Гость недели". Он сказал о Элчине следующее:
"Я уважаю его как творческую личность. Но творческим людям тяжело быть хорошими главами семьи. Им стоит об этом подумать. В целом же мои дети делают выбор самостоятельно".
Народный поэт ответил на вопрос о разводе дочери с Элчином так:
"Они заботятся о детях, у них есть связь, отношения. Официальный статус не решает всё. Пока ничего не могу сказать. Современные дети не умеют ни расставаться, ни быть вместе. Я не вмешиваюсь в эти вещи и не хочу об этом говорить".