Çox böyük məsuliyyət olduğunu başa düşürük. Yaxşı mübarizə aparmağa, azarkeşlərimizi sevindirməyə çalışacağıq.
Milli.Az xəbər verir ki, bunu klubun mətbuat xidmətinə açıqlamasında "Qarabağ"ın baş məşqçisi Qurban Qurbanov UEFA Çempionlar Liqasının Liqa mərhələsində qarşılaşacaqları rəqibləri dəyərləndirərkən deyib.
"Öncə öz azarkeşlərimizə bir daha təşəkkür etmək istəyirəm. "Ferentsvaroş"la pley-offun cavab oyunu zamanı stadionda etdikləri azarkeşlik, göstərdikləri dəstək, yaratdıqları atmosferə görə hər birinə təşəkkür edirəm. Bizim azarkeşlər Çempionlar Liqasının Liqa mərhələsini görməyi haqq edirdilər. Onlar üçün çox sevinirəm ki, bu mövsüm Çempionlar Liqasının minimum 4 görüşünü Bakıda canlı izləyəcəklər. Dörd səfər qarşılaşmasına isə ən azı televiziya ilə baxmaq şansları olacaq", - deyə baş məşqçi bildirib.
Qurban Qurbanov Liqa mərhələsindəki rəqiblər barədə də fikirlərini açıqlayıb:
"Qarşılaşacağımız komandaların hamısı çox ciddi rəqiblərdir. Öz ölkələrinin köklü, tarixi olan klublarıdır. "Liverpul", "Çelsi", "Ayaks", "Napoli", həmçinin digərləri "Benfika", "Ayntraxt", "Kopenhagen" və "Atletik" hamının yaxşı tanıdığı güclü komandalardır.
Çalışacağıq ki, bu matçlara yaxşı hazırlaşaq. Çünki bu turnir tam başqa bir səviyyədir. Çempionlar Liqasındakı həyəcan bir neçə dəfə artıq olur. Burada həm güc, həm sürət, həm oyunun gedişatı tam fərqlidir. Çox böyük məsuliyyət olduğunu başa düşürük. Yaxşı mübarizə aparmağa, azarkeşlərimizi sevindirməyə çalışacağıq".
Qeyd edək ki, komandamız Liqa mərhələsində "Liverpul" (İngiltərə), "Benfika" (Portuqaliya), "Napoli" (İtaliya) və "Atletik"lə (İspaniya) səfərdə, "Çelsi" (İngiltərə), "Ayntraxt" (Almaniya), "Ayaks" (Niderland) və "Kopenhagen"lə (Danimarka) evdə qarşılaşacaq.

Курбанов Курбанов остался недоволен жеребьёвкой? - Он сам объяснил
Мы понимаем, что это очень большая ответственность. Постараемся хорошо бороться и радовать наших болельщиков.
Как сообщает Milli.Az, об этом в интервью пресс-службе клуба заявил главный тренер «Карабаха» Гурбан Гурбанов, оценивая соперников, с которыми им предстоит встретиться на групповом этапе Лиги чемпионов УЕФА.
«Прежде всего, хочу еще раз поблагодарить наших болельщиков. За поддержку, которую они оказали во время ответного матча плей-офф с «Ференцварошем», за атмосферу, которую они создали на стадионе, каждому из них – большое спасибо. Наши болельщики заслуживали увидеть групповой этап Лиги чемпионов. Я очень рад, что в этом сезоне они смогут вживую посмотреть минимум 4 матча Лиги чемпионов в Баку. А на четыре выездных встречи будет возможность посмотреть по телевизору», – сказал главный тренер.
Гурбан Гурбанов также поделился своими мыслями о соперниках по групповому этапу:
«Все команды, с которыми предстоит играть, очень серьёзные соперники. Это клубы с глубокими традициями и историей в своих странах. «Ливерпуль», «Челси», «Аякс», «Наполи», а также другие – «Бенфика», «Айнтрахт», «Копенгаген» и «Атлетик» – все они сильные команды, хорошо знакомые всем.
Постараемся хорошо подготовиться к этим матчам. Потому что этот турнир – совсем другой уровень. Волнение в Лиге чемпионов в несколько раз больше. Здесь и сила, и скорость, и ход игры совершенно разные. Мы понимаем, что это очень большая ответственность. Постараемся хорошо бороться и радовать наших болельщиков».
Отметим, что наша команда в групповом этапе на выезде встретится с «Ливерпулем» (Англия), «Бенфикой» (Португалия), «Наполи» (Италия) и «Атлетиком» (Испания), а дома сыграет с «Челси» (Англия), «Айнтрахтом» (Германия), «Аяксом» (Нидерланды) и «Копенгагеном» (Дания).