Polisə tabe olmayıb,
Paytaxtın Binəqədi rayonunda polis əməkdaşlarının qanuni tələblərinə qəsdən tabe olmayan sürücü barəsində məsuliyyət tədbirləri görülüb.
Medianews.az xəbər verir ki, axtarışda olan, atasına məxsus "Hyundai” markalı, 99-QP-750 dövlət qeydiyyat nişanlı avtomobili idarə edən İsrafil Əliyev narkotik vasitənin təsiri altında olub. Onun barəsində toplanmış materiallar baxılması üçün məhkəməyə göndərilib.
Məhkəmənin qərarı ilə İ.Əliyev narkotik vasitələrin qanunsuz istehlakı və polis əməkdaşlarının qanuni tələblərinə qəsdən tabe olmamaqda təqsirli bilinərək 30 sutka müddətinə inzibati qaydada həbs edilib.

В столичном районе Бинагяди в отношении водителя, сознательно не подчинявшегося законным требованиям сотрудников полиции, были приняты меры ответственности.
Medianews.az сообщает, что Исрафил Алиев управлял автомобилем марки "Hyundai" с государственным регистрационным номером 99-QP-750, принадлежащим его отцу, который находился в розыске. Он находился под воздействием наркотического вещества. Материалы по делу были направлены в суд для рассмотрения.
По решению суда И. Алиев признан виновным в незаконном употреблении наркотических веществ и сознательном неповиновении законным требованиям сотрудников полиции и административно арестован на 30 суток.