Polisə tabe olmayıb,
Paytaxtın Binəqədi rayonunda polis əməkdaşlarının qanuni tələblərinə qəsdən tabe olmayan sürücü barəsində məsuliyyət tədbirləri görülüb.
Medianews.az xəbər verir ki, axtarışda olan, atasına məxsus "Hyundai” markalı, 99-QP-750 dövlət qeydiyyat nişanlı avtomobili idarə edən İsrafil Əliyev narkotik vasitənin təsiri altında olub. Onun barəsində toplanmış materiallar baxılması üçün məhkəməyə göndərilib.
Məhkəmənin qərarı ilə İ.Əliyev narkotik vasitələrin qanunsuz istehlakı və polis əməkdaşlarının qanuni tələblərinə qəsdən tabe olmamaqda təqsirli bilinərək 30 sutka müddətinə inzibati qaydada həbs edilib.

Responsibility measures have been taken against the driver who deliberately disobeyed the lawful demands of police officers in the Binəqədi district of the capital.
Medianews.az reports that Israfil Aliyev, who was wanted and was driving a "Hyundai" car with the state registration plate 99-QP-750 belonging to his father, was under the influence of narcotic drugs. The collected materials regarding him have been sent to the court for consideration.
By court decision, I. Aliyev was found guilty of illegal consumption of narcotic substances and deliberate disobedience to the lawful demands of police officers, and was administratively detained for 30 days.