“Pi Diddi”nin vəkili indi
Tanınmış vəkil Anna Estevao Nyu-York məhkəməsində Venesuelanın keçmiş Prezidenti Nikolas Maduronu müdafiə edəcək.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Qafqazinfo məlumat yayıb.
Bildirilir ki, Nyu-Yorkun Cənub Dairəsinin Məhkəməsinə təqdim edilmiş bildirişdə Estevao rəsmən Maduronun müdafiə komandasına daxil olunub.
Qeyd edək ki, A.Estevao daha əvvəl insan alverində ittiham olunan “Pi Diddi” ləqəbli məşhur reper Şon Con Kombsun vəkili olub. Həmin məhkəmə prosesi reperə bəraət verilməsi ilə başa çatıb.
Xatırladaq ki, yanvarın 3-ü ABŞ hərbi qüvvələri Venesuelanın paytaxtı Karakasda və ətraf ştatlarda 11 strateji hədəfə genişmiqyaslı zərbələr endirib. Əməliyyat nəticəsində Prezident Nikolas Maduro xanımı Siliya Floreslə birlikdə ələ keçirilərək Nyu-Yorka aparılıb. Sabiq Venesuela liderinə qarşı narkoterrorizm və narkotik ticarəti ittihamları irəli sürülüb. Maduronun məhkəmə işi üzrə növbəti dinləmə iyunun 30-u keçiriləcək.

Pi Diddy's lawyer now
It is stated that in the notice submitted to the Southern District Court of New York, Estevao has officially joined Maduro's defense team.
It should be noted that A. Estevao was previously the lawyer of the famous rapper Sean John Combs, nicknamed "P. Diddy," who was accused of human trafficking. That court case ended with the rapper being acquitted.
Recall that on January 3, US military forces carried out large-scale strikes on 11 strategic targets in Caracas, the capital of Venezuela, and surrounding states. As a result of the operation, President Nicolas Maduro, along with his wife Cilia Flores, was captured and taken to New York. The former Venezuelan leader faces charges of narco-terrorism and drug trafficking. The next hearing in Maduro's court case will be held on June 30.