“Pi Diddi”nin vəkili indi
Tanınmış vəkil Anna Estevao Nyu-York məhkəməsində Venesuelanın keçmiş Prezidenti Nikolas Maduronu müdafiə edəcək.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Qafqazinfo məlumat yayıb.
Bildirilir ki, Nyu-Yorkun Cənub Dairəsinin Məhkəməsinə təqdim edilmiş bildirişdə Estevao rəsmən Maduronun müdafiə komandasına daxil olunub.
Qeyd edək ki, A.Estevao daha əvvəl insan alverində ittiham olunan “Pi Diddi” ləqəbli məşhur reper Şon Con Kombsun vəkili olub. Həmin məhkəmə prosesi reperə bəraət verilməsi ilə başa çatıb.
Xatırladaq ki, yanvarın 3-ü ABŞ hərbi qüvvələri Venesuelanın paytaxtı Karakasda və ətraf ştatlarda 11 strateji hədəfə genişmiqyaslı zərbələr endirib. Əməliyyat nəticəsində Prezident Nikolas Maduro xanımı Siliya Floreslə birlikdə ələ keçirilərək Nyu-Yorka aparılıb. Sabiq Venesuela liderinə qarşı narkoterrorizm və narkotik ticarəti ittihamları irəli sürülüb. Maduronun məhkəmə işi üzrə növbəti dinləmə iyunun 30-u keçiriləcək.

Адвокат “Пи Дидди” сейчас
Известный адвокат Анна Эштевау будет защищать в суде Нью-Йорка бывшего президента Венесуэлы Николаса Мадуро.
Medianews.az сообщает, что об этом сообщил Qafqazinfo.
Указывается, что в уведомлении, представленном в Окружной суд Южного округа Нью-Йорка, Эштевау официально включена в команду защиты Мадуро.
Отметим, что ранее А. Эштевау была адвокатом известного рэпера Шона Комбса по прозвищу "Пи Дидди", обвинявшегося в торговле людьми. Этот судебный процесс завершился оправданием рэпера.
Напомним, что 3 января Вооружённые силы США нанесли масштабные удары по 11 стратегическим целям в Каракасе и окружающих штатах Венесуэлы. В результате операции президент Николас Мадуро вместе с супругой Силией Флорес был захвачен и доставлен в Нью-Йорк. Бывшему лидеру Венесуэлы предъявлены обвинения в наркотерроризме и торговле наркотиками. Следующее слушание по делу Мадуро назначено на 30 июня.