Pezeşkianla dövlət televiziyası arasında gərginlik: Canlı yayım dayandırıldı
Tehranda tədbir zamanı İran Prezidenti Məsud Pezeşkianla dövlət televiziyası (İRİB) arasında canlı yayım böhranı yaşanıb.
Oxu.Az bunu "gdh.digital"a istinadən xəbər verir.
Bildirilir ki, bəzi mühüm layihələrin təqdimatı üçün kürsüyə çıxan Pezeşkian çıxışı zamanı dövlət televiziyası müxbirinin müdaxiləsi ilə qarşılaşıb.
Müxbirin "Canlı yayımdayıq, vaxtı düzgün idarə etsəniz, məmnun olarıq" şəklindəki xəbərdarlığı zalda gərginliyi artırıb. Müxbirin bu xəbərdarlığına sərt şəkildə cavab verən Pezeşkian çıxışını dayandıraraq "Yayımlamayın, önəmli deyil, biz öz işimizi görərik" deyib.

During an event in Tehran, a live broadcast crisis occurred between Iranian President Masoud Pezeshkian and the state television (IRIB).
Oxu.Az reports this citing "gdh.digital".
It is reported that during Pezeshkian's speech, who took the podium to present some important projects, he encountered interference from the state television reporter.
The reporter's warning, "We are live, we would appreciate it if you manage the time properly," increased tension in the hall. Pezeshkian responded harshly to this warning and stopped his speech, saying, "Do not broadcast, it is not important, we will do our work."
Afterwards, the Iranian state television stopped the live broadcast of the opening program and blacked out the screen.