Paytaxtın bu ərazilərində işıq olmayacaq
Sabah Yasamal, Nizami və Xəzər Rayon Enerji Təchizatı və Satışı İdarələrinin (RETSİ) ərazilərində təmir və yenidənqurma işləri aparılacaq.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə “Azərişıq” ASC məlumat yayıb.
Bildirilib ki, transformator Məntəqəsində (TM) həyata keçirilən təmir işi ilə əlaqədar saat 10:00-dan 13:00-dək Yasamal rayonu Məhəmməd Naxçıvani, Fuad İbrahimbəyov, İbrahim Əbilov, Abdulla Şaiq küçələrinin bir hissəsində elektrik enerjsinin verilişində məhdudiyyət yaranacaq.
Həmçinin eyni saatlarda Nizami rayonunda 2 TM-də görüləcək təmir-təftiş işləri zamanı enerji fasiləsi Keşlə qəsəbəsi, Qara Qarayev prospekti və Əli Vəliyev küçəsinin bəzi ərazilərini əhatə edəcək.
Xəzər RETSİ ərazisində 35/6 kV-luq 459 saylı yarımstansiyadan qidalanan 6 kV-luq elektrik xətlərində naqillərin yenilənməsi ilə əlaqədar saat 10:00-dan 15:00-dək Mərdəkan qəsəbəsi Mirzə Ələkbər Sabir, Məmməd Səid Ordubadi, Ramin Qasımov küçələrində elektrik enerjisinin verilişi dayandırılacaq.
Yenidənqurma və təmir işləri yekunlaşdıqdan sonra həmin ərazilər daha keyfiyyətli elektrik enerjisi ilə təmin olunacaq.

Tomorrow, repair and reconstruction works will be carried out in the territories of Yasamal, Nizami, and Khazar District Energy Supply and Sales Departments (RETSİ).
Medianews.az reports that "Azərişıq" JSC has issued a statement in this regard.
It was noted that due to repair work carried out at the Transformer Substation (TM), from 10:00 to 13:00 there will be restrictions on electricity supply in parts of Mahammad Nakhchivani, Fuad Ibrahimbeyov, Ibrahim Abilov, Abdullah Shaig streets in Yasamal district.
Also, during repair and inspection works conducted at 2 TMs in Nizami district during the same hours, power outages will affect some areas of Keshla settlement, Gara Garayev Avenue, and Ali Valiyev street.
In the area of Khazar RETSİ, due to the renewal of wires on 6 kV power lines fed from 35/6 kV substation No. 459, electricity supply will be cut off from 10:00 to 15:00 in Mirza Alakbar Sabir, Mammad Said Ordubadi, and Ramin Gasimov streets in Mardakan settlement.
After the reconstruction and repair works are completed, those areas will be provided with higher quality electricity supply.