Müharibə qiymətləri –
“Biznes təyyarəsi üçün onlayn sifariş platforması olan GetJet-in məlumatına görə, Omandan Moskvaya uçuşun qiyməti bir yer üçün 20 min avroya çatıb. Bu, 2 martda yola düşən RA-64053 çarter reysi ilə uçan Tu-204 təyyarəsindəki bir yerin qiymətidir”. Bunu Medianews.az-a iqtisadçı ekspert İlham Şaban deyib.
Onun sözlərinə görə, həmin təyyarənin dövlətə məxsus "Roskosmos"un strukturuna daxil olan Kosmonavt Təlim Mərkəzinin balansında olduğu aydınlaşıb: “Oradan isə Rusiyanın RBK kanalına bildiriblər ki, onlara məxsus biznes-jet rəsmi məqsədlər üçün istifadə edilmədikdə kommersiya məqsədli icarəyə verilir.
Birləşmiş Ərəb Əmirliklərində hazırda 50 minə yaxın Rusiya vətəndaşının olduğu bildirilir. Təkcə fevralın 28-də 8 min adam Körfəz ölkələrinin səması uçuşlar üçün bağlandığından Rusiyaya gələ bilməyib. Martın 1-də onların sayı 2 dəfə artıb.

According to GetJet, an online booking platform for business jets, the price of a flight from Oman to Moscow has reached 20,000 euros for one seat. This is the price of a seat on the Tu-204 aircraft that flew on charter flight RA-64053 on March 2.” This was said to Medianews.az by economist expert Ilham Shaban.
According to him, it was clarified that this aircraft is under the balance of the Cosmonaut Training Center, which is part of the state-owned "Roskosmos": “From there, they informed Russia's RBK channel that their business jet is leased commercially if not used for official purposes.
It is reported that there are currently nearly 50,000 Russian citizens in the United Arab Emirates. On February 28 alone, 8,000 people were unable to come to Russia because the airspace of the Gulf countries was closed for flights. On March 1, their number doubled.