İsrail Livanda 53 kəndə xəbərdarlıq göndərdi:
Livanın cənubundakı 53 icmanın sakinləri İsrail ordusundan orada yerləşən Hizbullah hədəflərinə qarşı hücum barədə xəbərdarlıq alıblar.
Musavat.com xəbər verir ki, X-də ərəb dilində yayımlanan video mesajda hərbi sözçü livanlılardan təhlükəli zonada yerləşən evlərini tərk etmələrini tələb edib: "Siz dərhal ən azı bir kilometr aralıda yerləşən kəndləri tərk etməlisiniz. Hizbullaha məxsus hərbi infrastruktura hücum tezliklə həyata keçiriləcək."
Bundan əvvəl İsrail Hərbi Hava Qüvvələri Livan paytaxtının cənub kənarlarına hava hücumları həyata keçirib. Hava hücumlarında Hizbullahın hərbi qanadının bir neçə üzvü həlak olub. Ölənlər arasında Livanın cənubundakı müqavimət döyüşçülərinin əməliyyatlarından məsul olan əsas komandir də var. Mülki itkilər barədə heç bir məlumat yayılmayıb.

Израиль направил предупреждение в 53 деревни в Ливане:
Жителям 53 общин на юге Ливана было объявлено предупреждение от армии Израиля о предстоящем ударе по целям Хизбаллы, расположенным там.
Как сообщает Musavat.com, в видеообращении на арабском языке военный представитель потребовал от ливанцев покинуть свои дома в опасной зоне: "Вы должны немедленно покинуть деревни, расположенные не менее чем в одном километре. Вскоре будет нанесён удар по военной инфраструктуре Хизбаллы."
Ранее Военно-воздушные силы Израиля нанесли авиаудары по южным окраинам столицы Ливана. В результате авиаударов погибло несколько членов военного крыла Хизбаллы. Среди погибших есть главный командир, ответственный за операции сопротивления на юге Ливана. О потерях среди гражданского населения не сообщалось.