Meydançadan təcili yardımla çıxdı - "Qalatasaray" oyununda qorxulu dəqiqələr - FOTO
Ziraat Türkiyə Kubokunun qrup mərhələsində keçirilən "Qalatasaray" - "İstanbulspor" matçında "sarı-qırmızılı" futbolçu Ahmed Kutucu ilə rəqib qapıçı İsa Doğan kəllə-kəlləyə toqquşub. Hadisə nəticəsində qapıçı təcili yardım maşını ilə meydançadan aparılıb.
Milli.Az xəbər verir ki, oyunun 46-cı dəqiqəsində "Qalatasaray"ın hücumçusu Ahmed Kutucu ilə "İstanbulspor"un qapıçısı İsa Doğan top uğrunda mübarizə zamanı çox sərt şəkildə kəllə-kəlləyə toqquşaraq yerə yıxılıblar. Hər iki komandanın tibbi heyəti dərhal meydana daxil olaraq futbolçulara ilk yardımı göstərib.
Ahmed Kutucu tibbi müdaxilədən sonra ayağa qalxa bilsə də, qapıçı İsa Doğanın vəziyyəti daha ciddi olub. Meydançaya daxil olan təcili yardım maşını futbolçunu xərəklə götürərək birbaşa xəstəxanaya aparıb. Onun vəziyyətinin həkim nəzarəti altında olduğu bildirilir.

Left the field with an ambulance - frightening moments in the "Galatasaray" game - PHOTO
In the Ziraat Turkey Cup group stage match between "Galatasaray" and "İstanbulspor", the "yellow-red" player Ahmed Kutucu collided head-to-head with the opposing goalkeeper İsa Doğan. As a result of the incident, the goalkeeper was taken off the field by an ambulance.
According to Milli.Az, in the 46th minute of the match, "Galatasaray" forward Ahmed Kutucu and "İstanbulspor" goalkeeper İsa Doğan strongly collided head-to-head while competing for the ball and fell to the ground. The medical teams of both teams immediately entered the field and provided first aid to the players.
Although Ahmed Kutucu was able to stand up after medical intervention, the condition of goalkeeper İsa Doğan was more serious. An ambulance that entered the field took the player on a stretcher and took him directly to the hospital. It is reported that his condition is under medical supervision.