Makronu məsxərəyə qoyub
Böyük Britaniyanın Baş naziri Kir Starmer Fransa Prezidenti Emmanuel Makronun son zamanlar ictimaiyyət qarşısına gün eynəyi ilə çıxmasını məsxərəyə qoyub.
Qafqazinfo xəbər verir ki, Starmer Londonda keçirilən bir komediya şousunda gün eynəyi taxaraq fransız dilində “Bonjour” (salam – red.) deyib.
Bu, ötən həftə Davosda baş tutan Dünya İqtisadi Forumunda bütün tədbirlərdə gün eynəyi taxan Fransa prezidentinə eyham kimi qiymətləndirilib.
Onun bu davranışı zaldakı tamaşaçılar tərəfindən gülüşlə qarşılanıb.
Starmer daha sonradan həmin anın görüntülərini “TikTok” hesabında paylaşıb.
Xatırladaq ki, E.Makron son zamanlar sağ gözündəki problemlə əlaqədar ictimaiyyət arasında gün eynəyi ilə çıxır. O, həm ölkə daxilində, həm də xaricdə tədbirlərə eynəklə qatılıb.

Премьер-министр Великобритании Кир Стармер высмеял недавнее появление президента Франции Эммануэля Макрона на публике в солнцезащитных очках.
Как сообщает Qafqazinfo, Стармер на комедийном шоу в Лондоне надел солнцезащитные очки и сказал по-французски «Bonjour» (привет – ред.).
Это было воспринято как намёк на президента Франции, который на всех мероприятиях прошедшего на прошлой неделе в Давосе Всемирного экономического форума носил солнцезащитные очки.
Его поведение было встречено смехом в зале зрителями.
Позже Стармер опубликовал видео этого момента на своем аккаунте в «TikTok».
Напомним, что Э. Макрон недавно стал появляться на публике в солнцезащитных очках из-за проблем с правым глазом. Он посещал мероприятия как в стране, так и за рубежом в очках.